3. Сливен излъга Пирин в турнира за Купата на България - 1:0

Сливен излъга Пирин в турнира за Купата на България - 1:0

Явор Въндев донесе победата над миналогодишния финалист за Купата на България

Сливен излъга Пирин с минималното 1:0 в двубой от 1/16 финалите на Купата на България, който се игра на стадион „Хаджи Димитър” и продължава напред в борбата за трофея, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Мачът бе изтеглен с ден по-рано, тъй като двата тима се срещат отново в петък в мач от първенството.

Като цяло противниците предложиха вяла и безинтересна игра с малко голови положения. Единственото попадение в мача е дело на Явор Въндев, който се разписа две минути след първия съдийски сигнал. До края на срещата „орлетата” не съумяха да отвърнат на удара и се оттеглят от турнира рано-рано само със спомена за миналогодишния успех, когато отборът игра финал за Купата на България.

Тимът на Йордан Лечков започна срещата с повече увереност и самочувствие и откри резултата едва във 2-ата минута. Преотстъпеният от ЦСКА Александър Тонев напредна отляво и центрира към Явор Въндев, който засече с глава и от около метър простреля Благой Макенджиев.

Ранният гол стъписа тима от Благоевград, който дълго време не успя да реагира и да окаже някаква съпротива.

В 9-ата минута Въндев отправи опасен шут към вратата на Макенджиев след асистенция на Филипов, но вратарят запази хладнокръвие и спаси. Три минути по-късно след комбинация между Въндев и Филипов, топката попадна в Илия Илиев, който обаче не успя да затрудни Макенджиев.

„Войводите” имаха възможност да удвоят преднината си в 16-ата минута след прецизен удар на Илиев от фаул, но топката, която прехвърли построената стена бе избита от Деян Молдованов.

Първата възможност за гостите, които рядко намираха вратата на своя противник, дойде в 20-ата минута, когато Благой Наков стреля мощно от пряк свободен удар, но защитата на Сливен изби в корнер.

В 26-ата минута Даниел Пеев бе изведен на добра позиция и стреля, но топката отново бе изчистена в корнер.

Най-чистото положение за „орлетата” през първата част дойде в три минути по-късно, след като капитанът Борис Галчев финтира отбраната на Сливен, нахлу в наказателното поле и стреля, но топката прелетя покрай левия страничен стълб.

В 37-ата минута Въндев беше изведен на добра позиция и комбинира със Стоянов, който стреля, но Макенджиев спаси.

Темпото на игра в последните минути значително спадна и до края на първото полувреме не се случи нищо по-интересно. Така воеводите се оттеглиха на почивка с гол преднина.

Безличната игра се запази и през втората част, като топката се разиграваше предимно в средата на терена.

В 49-ата минута Наков стреля от фаул, но ударът му беше слаб и топката кацна в ръцете на Караманов.

Десет минути по-късно Филипов бе изведен отдясно и центрира към Въндев, който засече с глава, но в същия момент се строполи в наказателното поле след съприкосновение с играч на Пирин. Главният съдия Димитър Андреев прецени, че претенциите на Сливен за дузпа са неоснователни.

В 66-ата минута Илиев напредна отдясно и стреля от добра позиция, но топката прелетя покрай страничния стълб и излезе в аут.

В оставащите минути двата отбора просто доиграваха срещата. Сливен правеше всичко възможно да запази своята преднина, а благоевградчани не намериха сили да стигнат до изравнителен гол.

Агонията за фенове и футболисти свърши с последния съдийски сигнал на Димитър Андреев и така Сливен се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо