3. След шест месеца без победа навън ЦСКА го направи - 4:2 над Сливен (видео)

След шест месеца без победа навън ЦСКА го направи - 4:2 над Сливен (видео)

Гол в 27-ата секунда на капитана на "червените" вдигна отбора за победата

ЦСКА най-накрая спечели мач в „А” група.  В петия си двубой, откакто последно усетиха вкуса на победата, играчите на Адалберт Зафиров надиграха с 4:2 като гост Сливен.

Това бе и първата победа на „червените” от почти шест месеца насам. За последно те надиграха вече изчезналия от „А” група Ботев с 1:0 на 17 октомври миналата година.

Мачът започна така, както почти никога не е почвал за „армейците” – с гол още в 27-ата секунда. Точно когато ЦСКА се нуждаеше повече от всякога от гол на самочувствието, бе дадено началото на мача, Маркиньос подаде хубав пас след няколко секунди на капитана Тошко Янчев, който технично залъга бившия вратар на Литекс Тодор Тодоров и от малък ъгъл откри резултата.

Бурно изразената радост на отбора обаче трая едва 13 минути, защото в 14-ата Петър Стоянов центрира от корнер и след разбъркване ветеранът Миро Миндев изравни отблизо.

Това обаче не сломи „червените”.  В 18-ата минута Маркиньос центрира отляво, Коста Стоянов игра с глава, Тодор Тодоров изби, но топката попадна в Гранден, който от непосредствена близост вкара.

В 26-ата минута Румен Трифонов центрира отдясно, Апостол Попов бе оставен непокрит в малкия пеналт и без проблем с глава направи 1:3.

Само секунди по-късно обаче защитникът компенсира отбелязания си гол. След глупава грешка на Павел Виданов, Сливен спечели корнер. Стоянов центрира, Апостол Попов изпусна Мартин Ковачев, който от три метра с глава намали и върна интригата.

До края на първата част повече опасни положения нямаше, но бяха показани четири жълти картона.

През втората Маркиньос направи сериозен пропуск в 57-ата минута, след като излезе сам срещу Тодор Тодоров. В 61-ата обачеПлатини проби отляво в наказателното поле и върна хитро топката към Румен Трифонов, който от няколко метра с хубав удар под гредата увеличи преднината на своя отбор. Това бе първи гол за Трифонов с екипа на ЦСКА.

С последния гол ЦСКА узакони на практика победата си и не допусна Сливен отново да се върне в мача, въпреки опитите на много активния в този мач Сашо Тонев, който е преотстъпен в града на ветровете, да обърне нещата.

С победата ЦСКА отново дръпна с три точки пред преследвача за бронза Славия, но продължава да е много далеч от лидерите в класирането.

Оттук нататък обаче тимът ще има серия от шест мача в София. Единият е само виртуален, след като "червените" играят с Ботев и там печелят служебно с 3:0. Така отборът за разлика от останалите тази седмица ще почива и няма да има среща в изтощителния междинен кръг.

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза