3. След куп съдийски и вратарски грешки Черно море и Локо ГО не излъчиха победител в Каварна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата тима завършиха наравно 1:1, Георги Кабаков вбеси и двата щаба с неадекватните си отсъждания

Отборите на Черно море и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха наравно 1:1 в първи мач от 16-ия кръг на Първа професионална лига. Така двата тима отново не се победиха, след като в първия етап от първенството си отбелязаха по два гола на "Лаута".

Игор Джоман откри резултата в полза на „железничарите“ в 22-ата минута след фрапантна грешка на вратаря на символичните домакини, а в 54-ата Траян Траянов изравни. Малко преди това варненци бяха ощетени от рефера Георги Кабаков, който подмина на два пъти игра с ръка на играчи на локомотивци в собственото им наказателно поле. Арбитърът определено изпусна мача, доказателство за което са осемте жълти картона и директният червен, който бе показан на резервата на гостите Йордан Апостолов.

През първата част Черно море имаше леко преимущество във владението на топката, но така и не стигна до чисто голово положение. Напротив „моряците“ направиха груби грешки в отбрана, една от които доведе и до попадение в тяхната врата.

Още в началните минути грешен пас на Траян Траянов пред собственото му наказателно поле бе пресечен от Бен Отман, който обаче стреля слабо.

В петата минута Александър Цветков от тима на „зелено-белите“ засече с глава центриране на Георги Илиев и разтресе напречната греда, но имаше маркирана засада.

Стражът на символичните домакини Коварж реши да показва техника в 22-ата минута в опасна близост до вратата си, но сбърка фатално и Игор Джоман му отне топката, след което без проблем я вкара в мрежата. Това бе първо попадение за французина през сезона.

Поредно неразбирателство, този път между Георги Илиев и Коварж десет минути по-късно като по чудо не доведе до втори гол за гостите. Ндонг не съумя да се възполза от слабия пас на капитана на Черно море и от непосредствена близост стреля право в тялото на вратаря на варненци.

В 36-ата минута Джоман можеше да удвои головата си сметка от пряк свободен удар, но със сетни сили Коварж успя да избие в корнер.

Началните минути на второто полувреме бяха наситени с много напрежение, а също така и със съдийски грешки.

Първо Мартин Кавдански игра с ръка в собственото си наказателно поле, но главният рефер Георги Кабаков върна топката на границата на пеналтерията. Георги Илиев изпълни прекия свободен удар и стреля право в ръката на Игор Джоман, но и тази ситуация бе подмината от арбитрите и дузпа за Черно море не последва.

В 54-ата минута обаче справедливостта възтържествува. Този път ред бе на вратаря на Локомотив Николай Банков да сбърка, след като се забави да отиграе топката, пусна я пред себе си, след което я улови повторно. Отсъден бе двоен удар в полза на Черно море, а след изпълнението на Георги Илиев, Траян Траянов прати топката с глава в мрежата на тима от Горна Оряховица.

Отлична възможност да изведе „моряците“ напред в резултата имаше Бакари в 68-ата минута, когато от малък ъгъл засече отлично центриране на Иван Коконов, но не можа да намери очертанията на вратата.

В 83-ата минута Георги Кабаков взе може би най-неадекватното си решение за цялата среща, след като изгони с директен червен картон влезлият малко по-рано Йордан Апостолов от тима на гостите. По този начин главният съдия вбеси щаба на Локомотив и се наложи да успокоява Иван Колев.

Въпреки множеството спирания на играта арбитърът отсъди само две минути продължение на срещата, което също озадачи всички зрители на двубоя.

По този начин преди изиграването на останалите срещи, Черно море остава на трета позиция с актив от 28 точки, докато Локо ГО е десети с 16 пункта.

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА