Славия води с 1:0 на Черноморец след първото полувреме

Славия води с 1:0 на Черноморец след първото полувреме в последната среща от 12-ия кръг на „А” група. Двубоят се играе на стадион "Славия" в квартал Овча купел, главен съдия е Ивайло Стоянов, а единственото попадение до този момент бе дело на Ортега в 2-ата минута.

Футболистите на Славия започнаха много силно двубоя и откриха резултата още във втората минута чрез Демиран Ортега. Той беше изведен от Галин Иванов и от няколко метра не остави никакъв шанс на Чворович. Отново Ортега в 12-ата минута бе изведе на добра позиция, но си поведе лош топката и не успя да удвои преднината на "белите". В 17-ата минута ударът на Галин Иванов уцели напречната греда на вратаря на гостите от Бургас.  В 26-ата минута Ортега направи невероятен пропуск, след като получи топката в наказателното поле, но ударът му обаче не попадна в очертанията на вратата. В последните минути на първото полувреме футболистите на Черноморец упражниха натиск пред вратата на Славия, който обаче не даде резултат.

Ето и съставите на двата тима:

Славия: Кирев, Дяков, Георгиевски, Колев, Павлов, Дениран, Г.Иванов, Попара, Новкович, Кавдански, Ортега.

Черноморец: Чворович, Стойчев, Николов, Кръстев, Дянков, Марсио, Траянов, Дяков, Любенов, Божилов, Бамба.

Керкез: За някои от нашите играчи това бе най-големият мач в кариерата им

"Страдахме, защото знаехме, че те са по-добрият отбор", заяви треньорът на победителите