Славия с човек по-малко и гол пасив на полувремето

Двата отбора не успяха да впечатлят публиката с особено добра игра

Двата отбора не успяха да впечатлят публиката с особено добра игра. По-добрият старт бе за домакините, които успяха да открият резултата в 14-та минута. След взаимодействие с Минев, Тимонов успя да             стреля към вратата на столичани, вратарят Кирев не се намеси по особено добър начин, топката срещна страничния стълб и влезе във вратата на Славия. Като цяло Ботев представляваха по-активния и опасен състав. Пловдивчани пропуснаха няколко чисти възможности да увеличат резултата, но късметът не се оказа на тяхна страна.

Играта през първото полувреме беше слаба, с чести прекъсвания и голямо количество дефанзивни и офанзивни грешки от страна на двата тима. Славия се оказа по-грубият състав, като за това свидетелстват последователните нарушения на Дреновички, който в рамките на четири минути успя да си изработи червен картон (26’) и остави тима си в неблагоприятна позиция.

В оставащите 20 минути Ботев не загуби ритъма на игра, като не остави добри възможности за противодействие от страна на съперника си.

Отборите се оттеглиха на почивката при резултат 1:0, с явно превъзходство за домакините.