3. Славия победи за трети пореден път колеблив Левски в изнервен мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Белите” се поздравиха след 3:2 на „Герена”, Веселин Минев бе изгонен

Славия победи Левски в най-старото столично дерби от 30-ия кръг на А група. Двубоят се проведе на стадион „Георги Аспарухов” и завърши при резултат 3:2. Това бе трета поредна победа за „белите” срещу „сините” през този сезон. За последно такава серия е имало преди 60 години.

Точни за Славия бяха Димитър Пиргов, Петър Атанасов и Жереми Манзоро. Двата гола за отбора на треньора Стойчо Стоев бяха дело на юношата Радослав Цонев.  „Сините” завършиха двубоя с човек по-малко, след като капитанът Веселин Минев получи два жълти картона в рамките на около минута през второто полувреме.

Левски има 50 точки след поражението във втората шестица, а Славия вече събра 40, заемайки деветото място.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК!

Славия започна по-агресивно двубоя и първите опасни положения бяха пред вратата на Боян Йоргачевич. Още във втората минута Диего Фераресо намери нахлуващия в наказателното поле Иван Вълчанов, който шутира силно по земя, насочвайки топката към долния ляв ъгъл, но вратарят успя да спаси. Малко след това Фераресо бе в центъра на вниманието, който елиминира защитник и навлезе в пеналта, където отправи силен удар, но покрай лявата греда.

Определено в началните минути на срещата славистите като че ли бяха по-мотивираните. Те влизаха смело в единоборствата, печелиха по-голямата част от тях и бързо преминаваха от защита в атака. Докато „сините” изпитваха известни трудности при организацията на нападението си.

Логичното се случи в 25-ата минута. Тогава Жереми Манзоро центрира от ъглов удар, в наказателното поле най-добрата позиция бе заел защитникът Пиргов, който с глава от близко разстояние не остави никакви шансове на Йоргачевич.

Постепенно, особено след попадението, отборът на Левски поизравни играта и на свой ред погледна смело към вратата на Георги Петков.  В 27-ата минута Антонио Аниете получи топката в наказателното поле от Домовчийски, испанецът отправи коварен удар, но Петков показа класата си и спаси. Божидар Краев също изпробва късмета си с плътен, диагонален изстрел, топката обаче премина на около метър от дясната греда.

Първото полувреме получи солидно продължение от 7 минути, като това се наложи заради лекарска намеса за Георги Петков, който бе ударен в главата от Аймен Белаид. Всичко приключи с превръзка за опитния вратар, който бе заменен след почивката.

„Сините” успяха да възстановят равенството, макар и в ситуацията късметът да бе на тяхна страна. Радослав Цонев отправи силен удар извън наказателното поле, топката рикошира в крака на бранител, което заблуди Петков - той се хвърли в противоположния ъгъл и така кълбото се оплете в мрежата му.

Съперниците запазиха динамичното темпо и откритата, атакуваща игра и през второто полувреме, като още в началните минути на частта и пред двата отбора се откриха добри възможности да отбележат. В 49-ата минута Домовчийски намери Радослав Цонев, който технично с пета намери Аниете, той се разходи в наказателното поле и отправи удар, но на пътя на топката застана Фераресо. След това Бедоя отправи силен удар и разтресе горната греда. В ответната атака Славия можеше да вкара след кинжална контраатака, но в последния момент Аймен Белаид изби.

В 53-ата минута се стигна до любопитна ситуация, от която Левски не успя да се възползва по най-добрия начин. Марио Кирев излезе далеч извън наказателното поле, за да играе с топката, но изгуби чисто борбата, Бедоя овладя и отправи силен удар към опразнената врата, но би над горната греда.

Славия продължи да играе без напрежение и да търси своите шансове. Това даде положителен резултат. Гостите от „Овча купел” отново излязоха напред в 62-ата минута. Тогава Петър Атанасов се възползва от слаба намеса на Борислав Стойчев и с плътен удар прати топката в левия ъгъл.

В 77-ата минута Левски остана без капитана си. Веселин Минев получи два жълти картон в рамките на около минута. Първият бе заради реплики към съдията, а вторият заради удар по Фонсека в главата край страничната линия.

Като цяло през второто полувреме нервите и емоциите взеха връх. Славистите по всякакъв начин се опитваха да бавят играта и да я накъсват, което допълнително изнерви „сините” играчи.

Все пак гостите се възползваха от численото си преимущество и сложиха край на спора в този мач с трети гол. Фонсека започна контраатака, завършена по успешен начин от Манзоро.

Левски до последно не спря да атакува и стигна до втори гол, отново дело на юношата Цонев, който се разписа с хубав удар от разстояние.

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа