Славия победи Черноморец с 2:0

Отборът на Славия победи Черноморец с 2:0 в мач от 12-ия кръг на „А” група. Двубоят се игра на стадион „Славия” в квартал Овча купел. Главен съдия на срещата бе Ивайло Стоянов.

Отборът на Славия победи Черноморец с 2:0 в последен мач от 12-ия кръг на „А” група. Двубоят се игра на стадион „Славия” в квартал Овча купел, а главен съдия на срещата бе Ивайло Стоянов.

Футболистите на Славия започнаха много силно двубоя и откриха резултата още във втората минута чрез Демиран Ортега. Той беше изведен от Галин Иванов и от няколко метра не остави никакъв шанс на Чворович. Отново Ортега в 12-ата минута бе изведе на добра позиция, но си поведе лош топката и не успя да удвои преднината на "белите". В 17-ата минута ударът на Галин Иванов уцели напречната греда на вратаря на гостите от Бургас.  В 26-ата минута Ортега направи невероятен пропуск, след като получи топката в наказателното поле, но ударът му обаче не попадна в очертанията на вратата. В последните минути на първото полувреме футболистите на Черноморец упражниха натиск пред вратата на Славия, който обаче не даде резултат.

Второто полувреме започна също много обещаващо за играчите на Славия. Те започнаха вихрено и пред вратата на Чворович се редуваха удар след удар. В 59-ата минута нападателят Тодор Колев демонстрира огромната си класа след като изключително елегантно изведе с пета Галин Иванов. Бившият играч на Берое напредна и с кинжален удар прати коженото кълбо под плонжа на вратаря на Черноморец. След гола, играчите на Димитър Димитров опитаха да се върнат в мача и след центриране от фаул вратарят на домакините Кирев успя да предотврати автогол, след не до там умела игра на негов съотборник. В 81-ата минута най-добрият играч в мача Галин Иванов стреля, но Чворович отрази бомбения шут на футболиста.

След тази победа играчите на Славия събират 17 точки и се изравняват  с намиращите се  на 7 и  8 място в класирането на "А" група отбори на Локомотив (Мездра) и Черно Море. Загубата оставя Черноморец на 6 място с 18 точки.

Статистика на мача:

Славия: Кирев, Дяков, Георгиевски, Колев, Павлов, Дениран, Г.Иванов, Попара, Новкович (Керчев 71’), Кавдански, Ортега (Диоп 38’).

Черноморец: Чворович, Стойчев, Николов, Кръстев, Дянков, Марсио, Траянов, Дяков (Петров 63’), Любенов, Божилов (Любенов 74’) Бамба (Джейоба 45’).

Жълти картони: Дянков, Божилов (Черноморец), Диоп (Славия)
Червени картони: Траянов (Черноморец); Диоп (Славия)

Пенев: Вярваме, че ще останем в елита