Славия остави Сливен на дъното след 1:1 на „Хаджи Димитър”

Отборът на Сливен направи нова грешна стъпка в борбата си за оцеляване, след като завърши наравно 1:1 с тима на Славия. Срещата се игра на стадион „Хаджи Димитър” и бе от програмата на 26-ия кръг на родната „А” група.

Идризов откри резултата в 75-ата минута, а крайното 1:1 оформи Божов в 79-ата. Иначе равенството бе закономерно, с оглед факта, че Славия изпусна по-чистите положения, но пък „войводите” натискаха здраво през по-голямата част от мача.

Двубоят започна с натиск на домакините и слаб удар на Илич от дистанция, който не затрудни Петров. В 6-та минута обаче, Радослав Димитров навърза четирима бранители на Сливен и излезе очи в очи с Караманов, но от 7-8 метра нацели напречната греда, след което кълбото излезе в аут.

С течение на времето натискът на „войводите” стана повече от осезаем, докато гостите от София разчитаха основно на контраатаки, за да притесняват отбраната на домакините. Възпитаниците на Димчо Ненов пък опитваха от всякакви позиции да преодолеят Емил Петров, но късметът така и не им се усмихваше.

Първо Веселинов стреля много слабо от точката на дузпата, а впоследствие Стоян Георгиев отправи страхотна бомба от около 30 метра, но топката премина много близо до вратата на Славия.

В последните 10 минути гостите опитаха да изнесат играта и пропуснаха една хубава възможност чрез Спас Георгиев, който стреля неточно.

Последната по-интересна ситуация за първата част дойде в 39-ата минута, когато Бакалов бе изведен очи в очи с Петров, но се засуети, вратарят се хвърли в краката му и спаси.

Второто полувреме стартира отново с по-добра игра на домакините и неточни изстрели на Илич и Веселинов. Последва сериозен пропуск на резервата Каранейчев, чийто удар бе спасен от Емил Петров. В 65-ата минута пък Жуниор стреля коварно към вратата на Сливен, ала Караманов отрази с крак.

Така дойде 75-ата минута, когато
Бакалов шутира опасно, Петров изби, но при добавката Идризов прати топката в горния десен ъгъл за 1:0.

Радостта на домакините от това попадение обаче изтрая едва 4 минути, след като в 79-ата „белите” организираха страхотна контраакция,
при която Христов изведе Божов в наказателното поле, който с премерен удар в долния десен ъгъл възстанови статуквото – 1:1.

До края на мача и двата отбора имаха по една хубава възможност за гол, но първо Георги Христов не можа да уцели вратата от 5-6 метра, а впоследствие изстрел на Каранейчев от малък ъгъл бе отразен от стража на столичани.

Нов гол в тази среща обаче не падна и така Сливен и Славия завършиха наравно 1:1 в хубав мач на стадион „Хаджи Димитър”.