Славия не пожали Видима

Севлиевци останаха на 5 точки от Локомотив (Сф)

Видима не успя да вземе нищо от домакинството си на Славия и е все по-близо до теоретично изпадане. Севлиевци създадоха повече положения пред вратата на „белите”, но загубиха мача на стадион „Раковски” с 1:2 и останаха с 14 точки на 14-ото място в класирането, което води към Б група. Пет точки е изоставането на Видима от 13-ия Локомотив (Сф), който утре приема претендента за титлата Лудогорец в 27-ия от 30 кръга. Славия на свой ред запази 7-ата си позиция, като събра 47 точки в своя актив.

Владислав Златинов изведе гостите напред в резултата в 9-ата минута. Пламен Кожухаров изравни в 33-ата. Равенството 1:1 се запази до 79-ата минута, когато японецът Акийоши с втория си гол в „А” група донесе трите точки за тима на Мартин Кушев.

Видима започна малко по-добре, но Славия откри резултата. Това стана в 9-ата минута. Защитата на домакините позволи на Владислав Златинов да напредне фронтално към Василев, нападателят на "белите" стреля и след рикошет, който заблуди вратаря на Видима Василев, гостите откриха резултата.

В 20-ата футболистите на Видима отправиха първия по-опасен удар към вратата на Славия. Руслан Иванов шутира опасно, но вратарят Кунчев с върха на пръстите си успя да отбие топката.

Видима съумя да изравни в 33-ата минута. Подаване пред вратата на Славия завари „бялата” защита неподготвена. Пламен Кохужаров овладя и прати топката в мрежата, въпреки че Кунчев успя да играе с нея.

Двата отбора си размениха по едно положение малко преди почивката. В 40-ата минута Юруков стреля от добра позиция, но ударът беше лек и не затрудни вратаря Василев. Минута по-късно вратарят Стефано Кунчев беше излязъл далеч пред вратата си, но Георги Стойчев, който владееше топката, стреля неточно.

Двоен удар нанесоха домакините с подновяването на играта, но и двата опита бяха неуспешни. Първо шутът на Ангел Русев рикошира. Топката попадна у Пламен Кожухаров, чийто удар обаче бе право в ръцете на вратаря Кунчев.

В 59-ата минута Видима осъществи нова добра атака. Бързо взаимодействаха Руслан Иванов и Ангел Русев. Последният с перфектен извеждащ пас подаде към Пламен Кожухаров, който стреля от наказателното поле, но вратарят на Славия успя да избие.

В 77-ата минута Видима пропусна трето положение през второто полувреме. Ангел Русев беше изведен сам срещу вратаря Стефано Кунчев, стреля силно, но право в тялото на вратаря на Славия.

Две минути по-късно Славия сложи точка на спора с второто си попадение. Акийоши получи топката в наказателното поле и стреля в долния десен ъгъл във вратата на Ивайло Василев за 2:1.

В края на срещата Видима се хвърли в атака, но не успя да стигне поне до точката и по всичко изглежда, че Коце Ангелов няма да може да спаси отбор в „А” група за втора поредна година.