3. Славия измъкна победата над Миньор в японския дебют за "А" група (видео+снимки)

Славия измъкна победата над Миньор в японския дебют за "А" група (видео+снимки)

Разконцетрирани изяви на перничани през първата част лишиха тима на Стойчо Стоев от нещо повече в столицата

Отборът на Миньор (Перник) загуби с 1:2 гостуването си на Славия в сблъсък от програмата на 18 кръг на родната "А" група. Головете за "белите" дойдоха след красиви удари на Владислав Златинов и Петър Димитров в началото и в края на първата част. Бибишков намали на 2:1 през второто полувреме, но разконцентрираната игра на перничани при головете за домакините ги лиши от поне точка в столичния квартал "Овча Купел".

Срещата започна равностойно, като перничани не позволяваха на Славия да окаже сериозен домакински натиск. Все пак сякаш играчите на Миньор изглеждаха разконцентрирани на моменти и пред тяхното наказателно поле бе малко по-интересно.

Най-активен в началото за гостите бе единият от тримата алжирци в състава на Стойчо Стоев Фарес Брахими, който в 11-та минута много добре нахлу в противниковото наказателно поле, но на чистата позиция се подхлъзна и стреля твърде слабо.

В 19-та минута Владислав Златинов откри резултата след попадение от пряк свободен удар. Златинов демонстрира красив изстрел,  с който обезоръжи вратаря на гостите Чворович и той дори не реагира.

След гола „чуковете“ не изглеждаха стабилни в изявите си, но след около десетина минути стъпиха отново здраво на терена. Гостите не спираха да се борят за всяка топка, но не успяваха да стигнат до чисти голови положения.

В края на полувремето Миньор отново показа слабост в отбрана и допусна втори гол. В 44-та минута „белите“ центрираха от левия фланг на атака, след което отбраната в жълто-черно изби напред, където обаче бе Петър Димитров, който с красив удар от воле вкара за 2:0. При конкретното попадение Чворович отново не успя дори да се протегне към връхлитащата във вратата му топка.

Второто полувреме бе по-резултатно за гостите и те намалиха на 2:1 чрез Крум Бибишков още в 48-та минута. Бибишков се възползва от колективна грешка в отбраната на домакините след центриране и показа, че разборът на треньора Стойчо Стоев има отражение на терена.

В следващите минути на терена на стадион „Славия“ господстваше грубата игра и здравите единоборства, като бяха показани и няколко жълти картона, за да се успокоят страстите. На няколко пъти се налагаше да влиза медицински екип и играта бе многократно накъсвана. Публиката на перничани наливаше масло в огъня, тъй като опъна транспарант с надпис „Златков, Миньор те създаде, а ти го предаде“ срещу бившия бранител на „чуковете“ Даниел Златков.

В края на срещата се случи и историческа смяна в екипа на „белите“, тъй като официален дебют в „А“ група като резерва направи японското ново попълнение Тайсуке Акиоши. Аки, както го наричат съотборниците му, замени Юруков и за няколкото минути не успя да впечатли с някакви сериозни изяви.

В последните секунди бе изгонен за втори жълт картон Брахими и с човек по-малко „чуковете“ не успяха да стигнат до изравняване, като срещата завърши с успех с 2:1 за Славия.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение