3. Славия е на 1/8-финал след бой над Янтра (ВИДЕО)

Славия е на 1/8-финал след бой над Янтра (ВИДЕО)

"Белите" биха 4:1

Славия победи с категоричното 4:1 втородивизионния Янтра в двубой от 1/16-финалите за Купата на България. Головете за "белите" вкараха Галин Иванов, Влади Николов, Денислав Александров и Мартин Сораков. За габровци при 0:1 изравни Ивайло Михайлов.

Срещата в Габрово противопостави трима членове на фамилията Вуцови. Светослав пази на вратата на "белите", които продължават напред, докато разочарованието остава за брат му Петър (полузащитник на Янтра) и баща му Велислав, който е треньор на "ковачите".

За Славия предстои осминафинален мач с ЦСКА в турнира за Купата, докато пътят на Янтра свършва тук. Мачът между "бели" и "червени" е планиран за 5 декември на "Александър Шаламанов" в "Овча купел".

Двубоят започна много динамично, но основно с атаки към вратата на домакините. След само пет минути игра капитанът Галин Иванов стреля от пряк свободен удар от около 20 метра и топката влетя в горния ляв ъгъл на Християн Василев за 0:1.

Около четвърт час след гола на Иванов, Янтра изравни. При едно центриране от статично положение се стигна до карамбол в пеналта на Славия. Защитата на „белите“ не реагира добре и Ивайло Михайлов нанесе удар от 15-16 метра, който с рикошет остави без шансове Светльо Вуцов – 1:1.

Славия набързо поведе отново, а виновник за втори път бе вратарят Василев. Стражът не се намеси добре при удар на Емил Мартинов, а при добавката Владимир Николов от близка дистанция не сбърка на празна врата за 1:2.

Втората част започна добре за домакините, които и през първата не отстъпваха сериозно на далеч по-именития си опонент. Тони Иванов проби в наказателното поле и негов диагонален удар едва не навести мрежата на Вуцов. След втория гол на Славия, Тони Иванов имаше идентична ситуация в 35-ата минута, но и тогава не успя да изравни. Впоследствие „белите“ отвърнаха с удар на Емил Мартинов, който бе отразен от Християн Василев.

В средата на второто полувреме Славия стигна до още по-комфортен аванс. Денислав Александров бе изпуснат от габровската защита и засече от близко разстояние във вратата на Василев – 1:3.

Две минути преди края на редовното време Славия вкара четвърти гол. Емил Стоев получи топката в наказателното и намери Мартин Сораков, който от близка дистанция намери мрежата за 1:4.

Янтра - Славия 1:4

0:1 Галин Иванов 5`

1:1 Ивайло Михайлов 21`

1:2 Владимир Николов 31`

1:3 Денислав Александров 67`

1:4 Мартин Сраков 88`

Янтра: 1 Християн Василев, 21 Божидар Томовски, 11 Даниел Младенов, 24 Даниел Гаджев, 19 Ивайло Михайлов, 4 Константин Иванов, 77 Петър Вуцов, 3 Петър Иванов, 6 Петър Казаков , 71 Тони Иванов, 5 Цветелин Радев

Треньор: Велислав Вуцов

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 5 Велко Йеленкович, 4 Виктор Генев, 37 Венцислав Керчев, 27 Емил Мартинов, 17 Ерол Дост, 33 Галин Иванов, 23 Денислав Александров, 88 Тони Тасев, 10 Владимир Николов

Треньор: Златомир Загорчич

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)