Скучно 0:0 между отборите на Сливен и Черноморец

Отборите на Сливен и Черноморец завършиха наравно 0:0 в среща от 24-ия кръг на „А” група. Двата тима не предложиха нищо интересно на зрителите, като дори ударите към вратата бяха малко. След тази среща Сливен събира актив от 31 точки, колкото има и Черноморец.

Първата част започна равностойно, като и двата тима можеха да отбележат гол. Двата тима се опитваха по много еднотипен начин да отбележат попадение, но защитниците и на двата тима се справиха. Играчите и от двата отбора направиха много индивидуални грешки, поради което играта не бе приятна за наблюдаване. Футболистите на Сливен търсиха да отбележат гол с много центрирания, но нападението в лицето на Иван Стоянов не успяха да реализират. Момчетата на Красимир Балъков се опитаха да вкарат гол на контраатака, но малкото положения пред вратата на Чавдаров не бяха реализирани. Така отборите на Сливен и Черноморец се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Второто полувреме започна с натиск от страна на домакините, които обаче търсиха попадение еднотипно, с центрирания и от двете страни, но до гол не се стигаше. Футболистите от Бургас можеха да реализират след добри индивидуални прояви на Платини, но това не стана. Към края на срещата двата отбора се хвърлиха в търсене на победата, но това нямаше резултат. Към края на срещата на терена се появи Дуду, който внесе доста свежест в играта на Черноморец, като бразилецът на няколко пъти можеше да отбележи.

След тази среща двата тима имат равен брой точки – по 31, като отборът на Сливен се намира на 7-ма позиция, докато Черноморец е с място по-надолу на 8-мо място.

1.  ЦСКА 59  24  18  50 - 17 33
2.  Левски 55  24  17  46 - 16 30
3.  Локомотив (Сф) 43  24  13  38 - 20 18
4.  Литекс 42  24  12  35 - 21 14
5.  Черно Море 41  23  12  32 - 16 16
6.  Локомотив (Пд) 33  24  31 - 35 -4
7.  Сливен 31  24  28 - 29 -1
8.  Черноморец (Бс) 31  24  10  28 - 30 -2