3. Силен Дунав (Русе) натупа ЦСКА - София и свали Левски от първото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станислав Манолев с блед дебют за "армейците" при загубата с 0:2 от русенския тим

Дунав победи ЦСКА – София с 2:0 в най-интересния мач от шестия кръг на Първа професионална лига и продължи серията си без загуба и само с един допуснат гол в шампионата.

Попаденията за Дунав паднаха през първата част и то само с две минути разлика едно от друго.

Между двете попадения на русенци "армейците" удариха греда чрез Кулма.

Завърналият се в родното първенство Станислав Манолев дебютира за ЦСКА - София, като записа цял мач, но не впечатли с изявите си.

Първо в 31-ата минута Васил Шопов се пребори с Чорбаджийски при едно центриране в наказателното поле на ЦСКА и след удар с глава прониза Китанов за 1:0.

„Червените” отговориха светкавично още при следващата атака. Десподов намери Кулма в пеналта, но нападателят направи непростим пропуск, пращайки топката в гредата вместо да вкара на празна врата.

Неписаното правило, че когато невкараш ти вкарват се стовари върху плещите на треньора на ЦСКА Йорданеску.

В 33-ата минута Антон Огнянов  прониза Китанов с брилянтен фалцов удар от границата на наказателното поле и удвои аванса за своите.

Иначе двубоя започна равностойно, като двата отбора си размениха по няколко добри положения.  Първо Дунав имаше шанс да открие в 3-ата минута след удар на Будинов, но Китанов улови.

В 21-ата минута Арсенио Нунеш свърши добра работа по левия фланг, след което центрира в наказателното поле, където Десподов не стигна до топката като само сантиметри го разделиха от топката.

В 23-ата минута отново „армейците” атакуваха. Густаво Кулма бе намерен пред наказателното поле на Дунав. Последва хубав изстрел на атакуващия футболист, но Луков показа класа и изби с една ръка в корнер.

След тези пропуснати положения на ЦСКА дойде времето на символичните домакини, които в рамките на две минути нанесоха два решителни удара в мача. Шопов и Огнянов се превърнаха в герои за своите.

В 40-ата минута Густаво Кулма бе намерен пред наказателното поле на Дунав. Последва хубав изстрел на атакуващия футболист, но Луков показа класа и изби с една ръка в корнер.

Още на почивката реагира треньора на ЦСКА Едуард Йорданеску, който замени Кирил Десподов с Уилмар Джордан.

През втората част „червените” вдигнаха оборотите, но Дунав затваряше добре празните пространства и с преса непозволяваше на ЦСКА да стигне до гол.

В началото на втората част Атанас Атанасов опита да изненада Китанов с шут от 30 метра, но стражът на гостите спаси.

В 53-ата минута румънският треньор извади от игра капитана Борис Галчев, за да се появи в игра Руи Педро, който трябваше да вдъхне свежест в халфовата линия.

Червените опитваха да стигнат до гол, но русенци се бранеха добре и освен няколко центрирания на Манолев и Арсенио, то до друга по-сериозна опасност пред Луков не се стигаше.

В 80-ата минута хубаво центриране на Шимао от корнер намери Чорбаждийски, който се извиси и стреля с глава, но Луков акробатично изби в нов корнер. Тук вратарят на Дунав спаси сигурен гол, а оттук до края ЦСКА-СОфия не стигна до нищо интересно.

Така Дунав постигна пета победа в Първа лига и с това си върна първото място, а ЦСКА-София допусна втора загуба и продължава да няма победа далеч от дома. С тази загуба "червените" си увеличиха негативната серия да не печелят точки на "Лудогорец арена".

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза