3. СЕНЗАЦИЯ: Хебър удари Ботев (Пд) (ВИДЕО)

СЕНЗАЦИЯ: Хебър удари Ботев (Пд) (ВИДЕО)

Тонев вкара първия гол за сезона

Хебър Пазарджик хвърли бомбата още в първия мач от новия сезон в Efbet Лига след като надигра с 1:0 Ботев Пловдив на "Коматево". Гостите успяха да се възползват от единствения си шанс пред гола, за да реализират, което се оказа достатъчно.

В първите минути на мача липсваха опасни ситуации пред двамата вратари, като Ботев бе по-агресивният отбор на терена.

В 14-ата минута Хидайет Ханкич отрази изстрел на Октай Хамдиев, който бе изведен от Ивайло Михайлов.

Три минути по-късно Николай Минков бе намерен от Ннади, но не успя да овладее добре и не последва опасност за Дебърлиев. В 30-ата минута Роберто Пунчец стреля над вратата. Две минути след това Емануел Току преодоля двама от Хебър, но завършващият му удар не бе силен и Дебърлиев без проблем улови.

В началните минути на втората част Ботев се настани в половината на Хебър. В 57-ата минута Антоан Бароан стреля от въздуха, но неточно.  В 61-ата минута Петър Дебърлиев се намеси решаващо при изстрел на Емануел Току.

В 74-ата минута Бароан уцели напречната греда, а след това топката стигна до Току, който я прати във вратата на Дебърлиев. Попадението обаче не бе зачетено заради засада.

В 78-ата минута Хебър вкара първото си попадение в елита. Футболист на Ботев изчисти лошо топката и тя попадна на крака на Цветелин Тонев, който с мощен изстрел от дъгата на наказателното поле матира Ханкич.

Ботев Пд - Хебър 0:1

0:1 Тонев 78

Стартови състави:

Ботев Пд: Ханкич, Хертъм, Пунчец, Генев, Мартенс, Ннади, Конате, Минков, Току, Тонев, Бароан

Хебър: Дебърлиев, Михайлов, Крумов, Корнел, Търтов, Тонев, Кнежевич, Лобов, Хамдиев, Манев, Михайлов

Валентин Илиев на дузпата

Наставникът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев бе заложен на дузпата след домакинската загуба от Арда с 1:2

Генчев иска двама защитници

Треньорът на Левски Станислав Генчев ще иска през зимата да бъдат привлечени поне двама защитници

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3