3. Самоубийствено 0:0 във "вечното" дерби

Самоубийствено 0:0 във "вечното" дерби

В слаб мач ЦСКА изпусна Левски, и двата отбора аут от борбата за титлата

Левски и ЦСКА извъртяха самоубийствено реми във така нареченото „вечно дерби на българския футбол".  Двата отбора изиграха общо взето посредствен двубой, в който не можаха да си вкарат гол и завършиха 0:0.

Все пак „червените” имаха много по-добри възможности за гол и могат да съжаляват доста повече, че не си тръгнаха с три точки от мача. След безкрайно слабо първо полувреме, двата отбора вдигнаха оборотите през второто, от което Панку и Гранден на няколко пъти имаха добри възможности за гол.

От равенството обаче най-много трябва да се радва тима на Литекс, който вече има преднина от 4 точки пред ЦСКА и 8 пред Левски, но и мач по-малко.

Първото полувреме беше доста слабо и за двата отбора. И Левски, и ЦСКА бяха притеснени в началото на срещата и интересните атаки бяха тотална рядкост.

С изключение на една сериозна атака на Левски, в която Йовов взе грешно решение да пропусне топката за свой съотборник и тя бе отнета, първата опасност дойде едва в 26-ата минута, когато Платини центрира, а Бензукан изчисти много опасно топката, която можеше да влезе в собствената му врата.

В първите 30 минути Левски бяха по-активни, но тогава статуквото започна да се променя. В 33-ата минута Коста Стоянов центрира в наказателното поле, а Панку не успя да стреля от чиста позиция на десетина метра. Пет минути след това пък Панку падна за дузпа в наказателното поле, но Антон Генов му вдигна жълт картон за симулация. Така завърши и първата част.

През втората ЦСКА започна да играе много по-агресивно и създаде няколко сериозни опасности. „Сините” пък започнаха да разчитат повече на контраатаки, които много рядко се получаваха.

В 51-ата миунта Елиот Гранден стреля на сантиметри над напречната греда. В 54-ата отново той стреля от пряк свободен удар силно по земя, но Петков спаси.

В 60-ата минута Панку и Гранден направиха смешна защитата на Левски и когато румънецът излезе почти сам срещу Петков, вместо да напредне и да стреля, реши да центрира, но нямаше кой да засече топката.

В 62-ата минута „червените” имаха нова страхотна възможност. Флорентин Петре центрира отдясно, Гранден стреля с глава и топката мина на сантиметри от гредата на Петков.

Най-чистата ситуация за гол дойде в 79-ата минута. Тогава Тодор Янчев спечели топка до наказателното поле подаде към Панку, който сам срещу Петков от границата на пеналта стреля над гредата.

В последните минути мачът продължи в същата насока.  „Армейците” продължиха да нападат, а Левски разчиташе на контратаки.

Антон Генов даде седем минути продължние заради спиране на играта в началото на втората част. Това обаче не стигна на нито един от двата отбора да успее да вкара гол и по този начин грандовете на нашия футбол се самоизключиха от борбата за титлата.