С пестелива игра Литекс вкара три на Академик в София

Измореният отбор на Любо Пенев взе без да блести каквото му трябваше в столицата

С пестелива игра Литекс надигра с класическото 3:0 единия от закъсалите отбори в елита – този на Академик, при гостуването си в София.

Поизморени от евроквалификациите, футболистите на Любо Пенев нямаха проблеми да се справят със „студентите“ на стадиона на Славия в квартал „Овча Купел“.

Въпреки че според достоверни информации домакините най-накрая бяха взели дължимите им заплати, те не можаха да бъдат равностойни на далеч по-опитния си противник. Всъщност обаче през първото полувреме Академик стоя повече от равностойно на своя съперник и дори създаде повече опасности, но нелеп автогол в буквално последната атака за първата част сломи духа им.

Мачът започна равностойно, а в 21-ата минута Петър Кюмюрджиев бе изведен сам срещу Виничиус, но ударът му бе избит. В 33-ата пък Джерманович не можа да отбележи отблизо, а Папа Диуф не бе точен при добавката. В самия край на първата част Том центрира, а Кюмюрджиев, който иначе бе много деен до този момент, си отбеляза „бразилски“ автогол, което поля със "студен душ" всички.

През втората част Любо Пенев изкара от игра слабите Джерманович и Папа Диуф и пусна на тяхно място Светльо Тодоров и Момчил Цветанов. Почти с първото си докосване нападателят ветеран отбеляза. Янев центрира от корнер, Йеленкович отклони с глава и топката попадна в Светльо Тодоров, който от непосредствена близост прати топката във вратата

След този гол мачът съвсем навлезе в лежерно темпо. В 77-ата минута Миланов вкара хубав гол от дистанция, а единственият шанс за Академик бе на Радулович, който обаче не уцели вратата.