3. С хубава игра ЦСКА победи с 2:0 Славия в последния мач на Любо

С хубава игра ЦСКА победи с 2:0 Славия в последния мач на Любо

Раздираният от скандали отбор на ЦСКА продължава борбата за титлата. Без половината си титуляри, които бяха извадени от отбора, „червените” надиграха с 2:0 Славия в столичното дерби в може би последния мач на Любослав Пенев и за пореден път показа, че на „Българска армия” не правят грешки срещу този противник дори и в моменти на голяма криза.

Раздираният от скандали отбор на ЦСКА продължава борбата за титлата. Без половината си титуляри, които бяха извадени от отбора, „червените” надиграха с 2:0 Славия в столичното дерби в последния мач на Любослав Пенев. Както по-рано ви информирахме, утре официално треньорът ще напусне ЦСКА, независимо от информациите, че той ще остане. В днешния мач "армейците" за пореден път показаха, че на „Българска армия” не правят грешки срещу този противник дори и в моменти на голяма криза.

Играчите на „червените” играха добре пред полупразния стадион и създадоха изобилия от положения, но вкараха само два гола на безобразно слабия отбор на Славия.

Иван Стоянов от фаул и Спас Делев с бразилско изпълнение донесоха победата.

Мачът ще се запомни също и с подкрепата на публиката към треньора Любо Пенев, както и с бурните реакции на Велислав Вуцов, заради които малко след гола той бе изгонен от скамейката, след което в знак на протест си хвърли вратовръзката.

Мачът тази вечер започна доста статично. Още в 5-ата минута обаче Мишел Платини раздвижи събитията. Той бе изведен зад защитата на Славия и от чиста позиция стреля встрани от вратата.

Десет минути по-късно пък централният защитник Мартин Кавдански можеше да отбележи след корнер, но закъсня да подложи крак пред голлинията.

В 26-ата минута се случи и една от най интересните ситуации в мача. Реферът Александър Стоянов отсъди нарушение на границата на наказателното поле. Зад топката застана Иван Стовноя, който стреля в стената. Последва обаче съдийска свирка изпълнението да бъде пребито. Това докара до протест играчите на гостите. Все пак решението на рефера не можеше да се отмени и при повторното си изпълнение Стоянов стреля покрай стената и фалцираният му удар препарира Мболи.

Заради гола, Велислав Вуцове реагира бурно и бе изгонен от резервната скамейка, след което си хвърли вратовръзката.

До края на полувремето резултатът се запази такъв, а ЦСКА направи още няколко пропуска.

През втората част „червените” тотално надиграха съперника си, но стигнаха само до един гол. В 48-ата минута Руи Мигел нахлу отляво и подаде към Спас Делев около дъгата на наказателното поле, нападателят финтира един защитник с хубав удар вкара бразилки гол.

Само пет минути по-късно Мишел Платини стреля от 25 метра, но Мболи спаси със сетни усилия.

В 58-ата минута отново Платини бе изведен зад защитата на Славия, но в последния момент защитник на Славия подложи крак и успя да отклони удара му, заради което обаче се контузи и напусна игра. В 63-ата минута Руи Мигел пък бе изведен зад бялата защита сам срещу вратаря, но се забави, когато трябваше да нанесе решителния удар и топката му бе избита от защитник.

След пропуските до края на мача ЦСКА намали темпото и стигна без проблеми до победата.

Актьорът, изиграл Гунди, ще бъде специален гост на Ботев Пловдив - Левски

Актьорът Павел Иванов, който играе Георги Аспарухов, във филма "Гунди - Легенда за любовта" ще бъде специален гост на мача между Ботев Пловдив и Левски

Ветераните на Левски победиха Хасково на турнир в памет на Александър Костов

Ветераните на Левски победиха с 3:2 Хасково в демонстративен мач от турнира в памет на легендарното крило Александър Костов

Томаш: Ако си мислим, че сме голямата работа, ще имаме проблем

Старши треньорът на ЦСКА Александър Томаш даде пресконференция преди домакинството на Септември

Илиан Илиев: Треньорът има доста изисквания

Халфът на ЦСКА – Илиан Илиев-младши, сподели очакванията си преди домакинството на Септември София в събота

БФС и НСА сключиха споразумение за сътрудничество

Ректорът на Национална спортна академия, проф. Красимир Петков и президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов подписаха договор за сътрудничество

ЦСКА задържа Линдсет с двойна заплата

Ръководството на ЦСКА ще предложи двойна заплата на Джонатан Линдсет

Балъков и Акрапович варианти за Хебър

Не едно или две, а цели 15 имена се борят за треньор на Хебър

Славия следи ситуацията с вратар на ЦСКА

Славия следи ситуацията с вратаря на ЦСКА Димитър Евтимов и е възможно "белите" да го привлекат като свободен агент през зимата