3. Росен Кирилов: Поздравявам момчетата, искаха да победим и с човек по-малко

Росен Кирилов: Поздравявам момчетата, искаха да победим и с човек по-малко

"Няма как да съм доволен от резултата, късметът ни избяга“, посочи треньорът на Ботев Вр

Старши треньорът на Ботев (Враца) Росен Кирилов похвали отбора си въпреки поражението от Локомотив (Пловдив) с 0:1 у дома в 4-ия кръг на Първа лига.

Врачани играха повече от 80 минути с 10 души, но в големи периоди от мача това не си личеше.

"Няма как да съм доволен от резултата, поздравявам момчетата за себераздаването. Искаха да победим и с човек по-малко, но не успяхме да издържим на този тежък терен. И ние имахме положения, например на Мартин Кавдански в края на мача. Късметът ни избяга обаче. Трябва обаче да подчертая, че с човек по-малко стояхме много добре на този тежък терен. При тези условия борбата преобладаваше, дълги топки и от двата отбора се търсеха.

"През второто полувреме създадохме повече положения, а и през първото няколко, не толкова чисти. Но въпреки че бяхме с 10 души, напрежение пред вратата на гостите имаше. Имахме корнери, трябваше да правим нещо, но не се получи. Момчетата много искаха да победим. За съжаление, не се получи и загубихме.

"Но Локомотив (Пловдив) е класен отбор с класни играчи, видяхме им резервите, които влязоха. Смятам, че поне равенството го заслужавахме. Ботев (Враца) няма да се притесни от тази загуба по никакъв начин. Всеки мач за нас е еднакъв – излизаме да показваме най-доброто и да печелим три точки. Нови попълнения? Имаме още малко време до края на август, добри футболисти винаги са добре дошли във Враца, завърши Кирилов.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)