3. Резервите на ЦСКА победиха гръцки средняк

Резервите на ЦСКА победиха гръцки средняк

Мораес с два гола за "червените"

ЦСКА постигна поредната си победа в контролите. Резервите в тима на Милен Радуканов не подцениха мача с гръцкия средняк Атромитос и го надиграха с 2:1 в Правец, три дни след като отборът спечели Суперкупата на България срещу Литекс.

В приятелският мач не игра почти никой от двубоя в събота. Радуканов пусна само резерви и изпробва над 15 играчи, които много трудно намират място в титулярния състав.

С два гола за „червените“ се отчете новото бразилско попълнение Мораес, който на два пъти открадна топката от гръцки бранители. Цял мач за ЦСКА изиграха голмайсторът, Петър Стоянов и Адемар.

Срещата започна с ранен гол за седмия в Гърция миналата годин и финалист в турнира за купата на страната. В 12-ата минута след рикошет, топката се промуши между Халилович и Григоров и от десетина метра Анастасакос откри резултата. Малко преди това пък новото попълнение на "червените' Мораес открадна една топка и с хубав далечен удар тресна страничната греда.

По-малко от десет минути обаче след това „червените“ изравниха. Именно Мораес откарадна една топка, направи двайсетметров рейд, и копна технично топката над вратаря.

Още преди края на първата част ЦСКА поведе. Пак Мораес използва нов асинхрон в гръцката отбрана и пак открадна топката, след което без проблеми направи 2:1.

До края на първото полувреме гърците имаха шанс да изравнят, но не го използваха.

През втората част мачът премина в друго русло и положения липсваха, а двамата треньори направиха множество смени.

В игра за ЦСКА след контузия пък се завърна Иван Бандаловски.

В последните минути Александър Якимов имаше добра възможност за попадение, но не успя да реализира.

ЦСКА - Атромитос 2:1
0:1 Анастакос 12'
1:1 Мораес 21'
2:1 Мораес 36'

ЦСКА: Макенджиев, Адемар, Виданов (Бандаловски 46'), П. Стоянов, Николов (Костадинов 46'), Халилович (Дечев 60'), Григоров (Грънчов 46'), Костов (Йовчев 64'), Живец (Садула 69'), Карачанаков (Якимов 46'), Мораес;

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа