3. Радост в Благоевград: Пирин остава в елита (ВИДЕО)

Радост в Благоевград: Пирин остава в елита (ВИДЕО)

Феноменален гол на Манолев донесе победата над Ботев (Вр)

Пирин успя официално да запази елитния си статут и за догодина! Благоевградчани надвиха с 1:0 Ботев Враца като гости и с това събраха 33 точки на върха в четворката, която се бори за оцеляване и на теория няма как да бъдат изместени от позиция под 12-та, където към момента е Локо София.

Първото по-добро положение в мача дойде в 4-ата минута, когато Красимир Тодоров получи празно пространство на границата на наказателното поле и стреля, но Янко Георгиев отрази удара му с една ръка.

В следващите минути гостите взеха инициативата в мача и започнаха да нападат към вратата на Христо Георгиев. В 18-ата минута централният нападател на врачани Браян Варгас проби през центъра и стреля от около 20 метра, но Георгиев спаси безпроблемно.

Две минути по-късно Станислав Костов бе изведен на лявото крило. Нападателят овладя топката и я върна към Станислав Манолев. Левият бек нахлу към центъра и с много красив удар по диагонала от около 20 метра матира Христо Георгиев и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата му. Това бе и гол №7 на Манолев през сезона.

В следващите минути футболистите на Дженаро Йетсо тръгнаха по-устремено в атака в търсене на изравнително попадение, но "орлетата" стояха стабилно в отбрана. В 41-ата минута Юлиан Ненов стреля от границата на наказателното поле, но защитник в черно блокира удара му.

В 51-ата минута Валери Христов центрира отдясно в наказателното поле. Там бе Браян Переа, който бе изпреварен от Николай Бодуров и в опита да спечели максималното падна на земята и поиска дузпа, но съдията Некола Попов не му я даде.

При ответната атака Диего Фераресо блокира удар на Красимир Станоев. В 56-ата минута Бодуров се извиси след едно центриране от пряк свободен удар, но ударът му с глава мина покрай вратата.

В средата на втората част темпото на играта на стадион "Христо Ботев" спадна и атаките към двете врати намаляха.

В 72-ата минута се стигна до меле между двата отбора, тъй като Светослав Дяков се развика на Красимир Тодоров заради симулация и в разправията се включиха още играчи на двата тима и това принуди съдията да покаже няколко жълти картона. Малко след това резервата Иван Тасев пробва да застраши вратата на домакините с фалцов удар от над 20 метра, но прати кълбото покрай лявата греда на Георгиев.

Хората на Дженаро Йетсо стигнаха до нов точен удар в 84-ата минута, когато Юлиан Попев стреля коварно от границата на наказателното поле, но Янко Георгиев внимаваше и хвана топката, която тупна пред него. Две минути по-късно Переа центрира меко отдясно, но Виктор Василев стреля слабо от воле.

В последните минути играта отново бе накъсана, като този път гостите опитваха да убият време.

Ботев Вр - Пирин 0:1
0:1 Манолев 20

Стартови състави:

Ботев Вр: Георгиев, Фераресо, Христов, Николов, Соарес, Ивайлов, Ненов, Василев, Тодоров, Варгас, Георгиев

Пирин: Георгиев, Карачанаков, Станоев, Бодуров, Занев, Дяков, Георгиев, Манолев, Николов, Попев, Костов

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3