3. ПОЗОРЪТ Е ПЪЛЕН! Лудогорец завърши без точка в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

ПОЗОРЪТ Е ПЪЛЕН! Лудогорец завърши без точка в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Орлите" безпомощни срещу ЛАСК Линц, паднаха с 1:3

Лудогорец допусна исторически срам, след като загуби и шестия си мач от Лига Европа, като този път „орлите” отстъпиха с 1:3 у дома на ЛАСК.

Така тимът от Разград финишира последен в Група J с 0 точки, а австрийците завършват трети с 10 точки.

Пламен Илиев спаси дузпа на Гьойгингер в 45-ата минута, а секунди след подновяването на играта Ману откри за домакините.

Все пак гостите изравниха чрез Вайсингер в 56-ата минута, а четири минути след това Сантана от Лудогорец бе изгонен заради нарушение в наказателното поле.

Ренер обърна в 60-ата минута след реализирана дузпа, а седем минути след това и Мадсен се разписа.

Гостите имаха добър шанс за попадение още в 3-ата минута, след като Ренер отправи много коварен удар по посока българската врата, но Илиев покри ъгъла си, а кълбото премина встрани вратата.

Доминацията на австрийците продължи и в 11-ата минута Рейтер отправи опасен удар, но ЛАСК стигна само до корнер.

Отново Рейтер стреля само пет минути по-късно, но този път топката срещна страничната греда.

Малко след 20-ата минута Илиев се намеси чудесно и спаси коварен удар, а в следващите минути играта продължи да бъде концентрирана в наказателното поле на Лудогорец.

В 31-ата минута Рейтер се озова отново на голов позиция, но с глава прати топката в аут.

Минути след това Егещайн се озова на голова позиция, но Сисиньо успя да омекоти неговия удар и Илиев улови без проблем.

В 45-ата минута гостите получиха дузпа заради задържане с ръка на Сисиньо срещу противников футболист.

Зад топката застана Гьойгингер, но Пламен Илиев успя да улови ъгъла и да спаси вратата си от попадение.

Второто полувреме започна фантастично за домакините и още в първите секунди след подновяването на играта влезлият като резерва на почивката Ману успя да открие.

Той комбинира страхотно с Кешеру и бе намерен от румънеца пред малкото наказателно поле, а след това прати от близка дистанция топката в мрежата.

В 56-ата минута при организирането на контраатака Кешеру пропусна хитро за Сантана, но двамата не се разбраха и ЛАСК организира щурм към вратата на домакините, който завърши с удар от дистанция на Вайсингер, който „препарира” Илиев.

В 60-ата минута играч на ЛАСК бе спрян да стреля при добавка от Сантана в малкото наказателно поле и като последен в защитата кариоката бе изгонен, а гостите получиха дузпа.

Този път зад топката застана Ренер и успя да вкара, за да обърне резултата в полза на австрийския тим.

В 67-ата минута Мадсен засече с глава центриране на Егещайн и успя да увеличи аванса на гостуващия тим.

Минути по-късно гостите можеха да вкарат нов гол, но удариха греда.

До самия край срещата просто се доиграваше и така и не паднаха повече попадения.

Лудогорец - ЛАСК 1:3
1:0 Ману 46
1:1 Вайсингер 56
1:2 Ренер 61 дузпа
1:3 Мадсен 67

Ето и съставите на двата отбора:

Лудогорец: Илиев, Сисиньо, Вердон, Са, Икоко, Баджи, Каули Оливейра, Сантана, Чибота, Кешеру, Десподов

ЛАСК Линц: Шлагер, Чеберко, Вайсингер, Андраде, Ренер, Мадсен, Холанд, Ранфтъл, Егещайн, Рейтер, Гьойгингер

90 - Край на мача

76 - Тройна смяна в Лудогорец - Кешеру е заменен от Текпетей, Баджи от Анисе и Каули - от Янков

70 - Смяна в Лудогорец - Терзиев заменя Икоко

67 - ОЩЕ ЕДИН ГОЛ ЗА ЛАСК! Мадсен бе точен с глава след центриране на Егещайн и "уби" интригата

61 - ГОЛ! ЛАСК обръща след попадение на Ренер от дузпа

60 - УЖАС! Още една дузпа за Ласк и директен червен картон за Сантана, който спря непозволено противников удар при добавката след една избита от Илиев топка

56 - ЖАЛКО! Вайсингер изравнява за ЛАСК след удар от дистанция с който "препарира" Илиев. Преди това Лудогорец направи фрапантна грешка при организирането на контраатака

55 - СТРАХОТЕН ШАНС ЗА ВТОРИ ГОЛ В ПОЛЗА НА ЛУДОГОРЕЦ! Ударът от фаул на Кешеру обаче е с мъка спасен от стража на ЛАСК

54 - ЛАСК опитва бързо изравняване, но Лудогорец не се предава и се брани перфектно

46 - ГОООООЛ! Лудогорец повежда чрез Ману, който влезе от пейката. Той направи страхотна комбинация с Кешеру и бе намерен в наказателното поле от румънеца, а след това прониза мрежата

46 - Елвис Ману заменя Мавис Чибота в състава на "орлите"

46 - Начало на второто полувреме

45 - Край на първото полувреме

45 - ФАНТАСТИЧЕН ПЛАМЕН ИЛИЕВ СПАСИ ДУЗПА! Нашият страж хвана ъгъла при изпълнението на Гьойгингер и спаси

44 - ДУЗПА ЗА ЛАСК! Сисиньо задържа с ръка противников играч и реферът бе безкомпромисен

38 - Десподов бе на косъм да излезе сам срещу вратаря, но не му достигна скорост и в крайна сметка извърши фаул в атака

30 - Доминацията на австрийците от началото на мача продължава с пълна сила

20 - Нов опасен изстрел по посока на вратата на Илиев, този път от Холанд. Топката минава близо покрай целта

16 - ГРЕДА ЗА ЛАСК! Рейтер отправи опасен удар, който обаче срещна страничната греда

11 - Страхотна намеса на Вердон, който попречи на Рейтер да стреля и да застраши вратата на Лудогорец

4 - Ренер отправи силен удар, който премина покрай вратата на Илиев

1- Срещата започва с едноминутно мълчание в памет на италианската легенда Паоло Роси, който почина днес

1 - Начало на мача

- Лудогорец се готви да спечели първи точки в груповата фаза на Лига Европа

Пълни трибуни в Пловдив за националите

Концерт преди мача с Люксембург в събота

Христо Янев след равенството с Хебър: Доволен съм

„Трябва да вадим позитиви от всяка една среща“, заяви треньорът на Ботев (Враца)

Йордан Минев: Хебър няма да се бори за оцеляване

Треньорът на пазарджиклии коментира равенството с Ботев Враца

НА ЖИВО: Спартак (Варна) - Локомотив (София) 1:2

Следете на живо дебюта на Антон Велков начело на "железничарите"

Шок! Илия Груев аут за близо половин година

Новината обяви националният селекционер Илиан Илиев

Генчев: След такава загуба трудно се спи

Треньорът на Левски със съобщение във фейсбук

Опашкарите Хебър и Ботев (Враца) не се победиха (ВИДЕО)

Двата отбора не се победиха на „Лаута“ – 1:1, резерва на пазарджиклии с червен картон

Илиан Илиев: Беше важно да върнем живеца и ентусиазма в националния отбор

Направихме крачка напред да преодолеем напрежението, но него винаги ще го има, каза националният селекционер