Пирин Благоевград победи Славия с 3:2

Драматичният двубой на стадион „Христо Ботев” в Благоевград приключи с победа за домакините. След изключително интересна игра на догонване, Пирин Благоевград записа труден успех с 3:2 над гостите от Славия в последния мач от IX кръг на „А” футболната ни група, предаде кореспондент на „Нов Спорт”.

Головете отбелязаха Дяков (16’ авт.), Георги Георгиев (59’) и Борислав Хазуров (80’). За „белите” се разписаха Тодор Колев (9’ дузпа) и Попара.
По време на целия двубой не липсваха голови положения и пред двете врати. В 4-та минута нападателят на домакините Пиетробон получи топката на отлична позиция в наказателното поле, но страничният рефер Джугански свири засада. В следващите минути гостите от София доминираха и направиха сериозен пропуск в 7-ата минута, когато Славчо Георгиев не успя да провре топката във вратата, която бе оставена празна от Чавдаров. След две минути обаче Славия поведе в резултата. Тодор Колев реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Георги Георгиев в наказателното поле на Пирин. Домакините съумяха бързо да стигнат до изравняване. В 16-ата минута Мартинес центрира от десния фланг и Богомил Дяков си отбеляза автогол с глава. Малко след това отново защитникът на „белите” бе близо до отбелязване на нов гол в собствената си врата. В 32-ата минута се случи най-спорният момент през първото полувреме. Тогава Попара от състава на Славия отправи слаб удар към вратата, но на голлинията двама защитници на домакините успяха да изчистят топката.
След почивката играта продължи със същите темпове и футболистите на двата отбора търсеха нови голови положения. Тимът на Пирин Благоевград успя да стигне до пълен обрат в мача срещу Славия в 59-та минута и поведе с 2:1. Това стана, след като Георги Георгиев засече с глава центриране от ъглов удар, топката срещна гредата, но влезе във вратата на Славия, рикоширайки преди това в гърба на вратаря Господинов. В  76-ата минута, гостите успяха да догонят Пирин Благоевград. Автор на четвъртия гол в двубоя бе полузащитникът Павле Попара, който прати топката в горния десен ъгъл на Чавдаров след изстрел извън наказателното поле. Само 3 минути по-късно, домакините си върнаха преднината, след като Борислав Хазуров се възползва от груба грешка на вратаря Господинов. Тимът успя да запази тази преднина до края и мачът завърши при резултат 3:2.
След срещата Пирин се изкачи на 14-ото място в класирането с актив от 8 точки, на 1 зад Спартак (Вн), които са над чертата на изпадащите. Славия запази 9-ата си позиция с 11 точки. В следващия кръг благоевградският тим гостува на Миньор (Пк) в Кюстендил, а Славия посреща Вихрен.
Крушарски: Когато изпуснеш питомното, гониш дивото колкото си искаш