Пестелив ЦСКА надви Спартак Вн (ВИДЕО)

Бамба вкара единствения гол на "Коритото"

ЦСКА вече е лидер във временното класиране на футболната ни efbet Лига.

„Червените“ спечелиха с минималното 1:0 визитата си на Спартак във Варна от 9-ия кръг и превзеха върха с 19 точки от 7 изиграни мача.

Домакините пък останаха последни със само 1 пункт от 9 опита след завръщането си в елита.

Единственият гол в Морската столица отбеляза лятното попълнение Дауда Бамба, за когото попадението бе дебютно.

Домакините можеха да открият резултата още в 3-та минута, когато Илкер Будинов проби и намери Божидар Васев, но той стреля неточно.

В 8-та минута Брадли Де Нойер центрира в наказателното поле на Спартак, а Джонатан Линдсет засече топката с глава, но тя попадна в ръцете на вратаря Иван Дичевски.

В 16-та минута вратарят на ЦСКА успя да спаси опасен удар на Ромеш Ивей.

В 40-та минута гостите поведоха в резултата. Юрген Матей намери с дълъг пас в наказателното поле на домакините Дауда Бамба, който с топовен изстрел се разписа.

В 61-та минута Дауда Бамба можеше да отбележи втори гол след страхотно изпълнение на задна ножица, но вратарят Иван Дичевски успя да спаси.

В 77-та минута Маурисио Гарсес проби в наказателното поле на Спартак и стреля опасно, но Иван Дичевски показа класа и спаси.

В 92-та минута Янчо Андреев можеше да донесе точка за Спартак, но след страхотния му шут, вратарят Густаво Бусато успя да улови.

Така ЦСКА взе своето, докато Спартак трябваше да се примири с шеста поредна загуба в efbet Лига.

СПАРТАК (ВАРНА) - ЦСКА 0:1
0:1 Дауда Бамба (40)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СПАРТАК (ВАРНА): 21. Иван Дичевски (к), 23. Проспер Менди, 27. Пламен Димов, 19. Никола Борисов, 11. Виктор Митев , 51. Илкер Будинов, 8. Ивайло Климентов, 77. Румен Руменов, 30. Божидар Васев, 33. Здравко Димитров, 14. Ивей Ромееш;

Треньор: Тодор Киселичков;

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай (к), 22. Енес Махмутович, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон Телес, 15. Тибо Вион,  7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 30. Дауда Бамба;

Треньор: Саша Илич;