3. "Отличен" за Славия в първата контрола за годината

"Отличен" за Славия в първата контрола за годината

"Белите" разбиха Малеш в Микрев с 6:1 след обрат, новите попълнения впечатлиха

Славия стартира с убедителен успех новата година, налагайки се с категоричното 6:1 над Малеш в Микрево в първата си контрола през зимната пауза.

Наставникът на „белите” Мартин Кушев даде шанс на всички налични футболисти в спаринга, включително и новите попълнения Рамазан Бишевич, Влади Романов, Влади Златинов, Милан Ставрич и Георги Пашов, както и каращите проби в състава Цветомир Тодоров, Мариян Станчев и Михаил Милчев.

Ставрич и Пашов оставиха добри впечатления, като се отчетоха с попадения, а Златинов и Бишевич се отчетоха с асистенции.

Срещата започна изненадващо – с гол на Малеш, дошъл в 21-ата минута след изпълнена от Жежев дузпа за игра с ръка на Иван Станчев.

Заради нарушението последният бе изгонен с директен червен картон, но на негово място се появи дошлият на проби в Славия - Николай Илиев, тъй като двамата наставници се бяха разбрали предварително съставите да не остават с човек по-малко на терена.

Славия отговори мигновено и само седем минути след попадението възстанови статуквото, след като Зллатинов проби отдясно и намери Спас Георгиев, а той вкара за 1:1.

След още 120 секунди „белите” стигнаха до пълен обрат, след като центриране на Божов намери Иван Тодоров и той с глава даде преднина на своите.

Две минути преди паузата авансът на столичани стана два гола, тъй като Георгиев вкара второто си попадение в мача след асистенция на Бишевич.

На почивката Мартин Кушев направи цели девет промени, а пет минути след подновяването на играта Павле Попара реализира за 4:1, макар домакините от Микрево да имаха претенции за игра с ръка на сърбина.

В 68-ата минута удар на Ставрич от пряк свободен удар срещна напречната греда, а в 75-ата Пашов вкара красиво попадение с пета за 5:1.

Две минути по-късно дошлият от Пирот Милан Ставрич все пак се разписа, оформяйки с хубав гол крайното Славия – Малеш 6:1.

Следващата контрола на „белите” е утре срещу тима на Вихрен в Сандански, а третият спаринг на лагера в курортния град е на 27 януари и ще бъде срещу втородивизионния Банско.

Урибе: Няма как да не съм щастлив