3. Опълчението на Монтана стигна за точка срещу Дунав в Разград (ВИДЕО)

Опълчението на Монтана стигна за точка срещу Дунав в Разград (ВИДЕО)

Двубоят завърши 1:1, „драконите” с цяла кошница пропуски

Дунав и Монтана си стигнаха ръцете за равенство в мача от 10-ия кръг на Първа лига. Двубоят завърши при резултат 1:1. Гостите от Монтана завършиха двубоя с 10 души, след като Раиф Мурадов бе изгонен заради два жълти картона.

Отборът от Русе допусна ранен гол, но след това изцяло владееше инициативата и създаде много опасни положения, вратарят Христо Иванов обаче отчая атакуващите играчи на Дунав с решителните си намеси и в крайна сметка пусна само един гол.

Двубоят се проведе под проливен дъжд на стадион „Лудогорец Арена” в Разград. Монтана поведе в ранно попадение още в 9-ата минута. Маркиньос центрира от пряк свободен удар, Иван Михов бе изпуснат, защитникът скочи и с глава не остави шансове на вратаря Луков.

След попадението, отборът на Дунав реагира и се впусна в атака, а гостите веднага се прибраха. „Драконите” владееха чувствително повече топката, но така и не намериха път през гъсто подредената защита. Тимът на треньора Атанас Джамбазки разчиташе предимно на контраатаки и статични положения.

В 37-ата минута именно при такъв развой се стигна до напрежение в наказателното поле на русенци. Маркиньос получи и веднага с пета чукна към Коруджиев, който отправи силен удар, но Луков спаси. Вратарят обаче не успя да задържи топката, тя попадна в защитник и той изрита в ъглов, като бе близо до това да си вкара нелеп автогол.

Натискът на Дунав продължи до края на частта. Антон Огнянов отправи удар от границата на наказателното поле, Христо Иванов обаче се намеси стабилно. Малко след това Ненов засече с глава центриране, но той не успя да намери очертанията на врата.

В играта на домакините липсваха идеи. На моменти те допускаха и елементарни грешки. Това по никакъв начин не се понрави на треньора Веселин Великов и той предприе мерки още през първото полувреме, като смени Раденцов и пусна в игра Васил Шопов.

През второто полувреме действията се развиваха изцяло в половината на Монтана. „Драконите” натиснаха още повече съперника си, след като защитникът Раиф Мурадов бе изгонен заради два жълти картона, изкарани само в рамките на 30-40 секунди. Първо той фаулира Ненов и забави изпълнението на фаула, а след това с две ръце отново събори Ненов и пред съдията нямаше друг избор.

Положенията пред вратата на гостите валяха едно след друго, точно като дъжда над „Лудогорец Арена”. Христо Иванов обаче направи чудеса от храброст под рамката. В 70-ата минута Огнянов получи в наказателното поле и със мощен удар от близко разстояние стреля в близкия ъгъл, Иванов обаче бе железен. Две минути след това, отново пред Огнянов се откри отлична възможност – той изпълни майсторски пряк свободен удар, като насочи топката в долния ляв ъгъл, но стражът на Монтана със светкавичен рефлекс успя да избие.

В 76-ата минута тимът на Джамбазки пропиля повече от златна възможност. Фернандо Да Силва намери Петър Атанасов сам в наказателното поле, той стреля, но нацели напречната греда.

Тоталният натиск на Дунав си казаха думата и в 81-ата минута домакините стигнаха до гол. Влезлият като резерва Васил Шопов стана голмайстор, след като получи в наказателното поле, овладя на гърди и от близо не сгреши.

До края на мача пред русенци имаше още няколко отлични възможности за гол, но защитата на Монтана успя да удържи и да съхрани точката.

Великов: Вкараха ни с 1 положение след почивката

„Нормално, с човек по-малко няма как да се случат нещата“

Митов: Доволен съм от трите точки, не и от играта

„Можеше да вкараме още голове“, заяви треньорът на Септември

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА