3. ОФИЦИАЛНО: Астана е следващият съперник на Лудогорец (ВИДЕО)

ОФИЦИАЛНО: Астана е следващият съперник на Лудогорец (ВИДЕО)

Казахстанският шампион загуби с 0:2 от Динамо (Загреб)

Отборът на Астана ще бъде следващият съперник на българския Лудогорец в европейските клубни турнири.

Първенецът на Казахстан допусна втора поредна загуба, този път у дома с 0:2, от хърватския Динамо Загреб и с общ резултат 0:6 отпадна във втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

На стадиона в столицата на Казахстан точни за Динамо бяха Махир Емрели и Антонио Марин, съответно в 24-тата и 89-ата минута. Още един гол на Емрели бе отменен заради фаул в началото на второто полувреме, а в средата на второто гредата лиши домакините от почетен гол след удар с глава на Абат Аимбетов.

Динамо пък се класира за третия квалификационен кръг в Шампионската лига. В него хърватите ще се изправят срещу шампиона на Гърция АЕК Атина.

Астана приема Лудогорец в първия мач на 10 август, реваншът на "Хювефарм Арена" в Разград е на 17 август.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)