3. Новото лице на Левски започна ударно - 6:0 над Дъндолк (видео)

Новото лице на Левски започна ударно - 6:0 над Дъндолк (видео)

Прекрасен дебют за Ясен Петров и за новите на "Герена"

Левски започна блестящо участието си в европейските клубни турнири през сезон 2010/11. „Сините” разбиха с 6:0 ирландския Дъндолк при официалния дебют на треньора Ясен Петров.

Срещата бе първа между двата тима от втория предварителен кръг на Лига Европа и се игра пред над 13 000 зрители на стадион „Георги Аспарухов” в София.

Страхотен мач за 26-кратните шампиони направиха новите попълнения Дани Младенов и Гара Дембеле. Крилото вкара два гола, а чернокожият таран се разписа веднъж в мрежата на вратаря Чери. Завърналият се от престой в Локо (Мездра) Исмаил Иса, който се появи в игра като резерва, също вкара две попадения, а първият гол в мача бе дело на Христо Йовов. Трябва да се отбележи, че българският отбор пропусна поне още 4 чисти голови положения.

”Сините” не дадоха никакъв шанс за гостите от Острова и мачът следващата седмица в Ирландия ще е напълно протоколен. Утре е жребият за следващия кръг от надпреварата, където Левски ще бъде представен от Константин Баждеков и ще научи следващия си противник.

Привържениците на Левски има от какво да са доволни и оптимисти за бъдещето на тима, ако техните любимци продължават да се представят по същия начин.

„Сините” на Ясен Петров започнаха много силно срещата. Йовов попадна в стартовия състав, въпреки че имаше проблеми в областта на адукторите. След няколко пропуска голът не закъсня. В 12-ата минута Жоазиньо центрира от корнер, вратарят на гостите увисна и най-съобразителен се оказа Йовов, който намери мрежата за 1:0.

120 секунди по-късно феновете на „Герена” отново ликуваха. Минев проби по лявото крило, намери Младенов в пеналта, новото попълнение обработи топката и технично я прати в обратния ъгъл на вратаря Чери. Последва транспарант - Сектор Б е силен, когато е единен.

Домакините не спряха до тук. Жоазиньо направи две хубави акции, а след втората играч на Дъндолк за малко не си отбеляза автогол. Последваха няколко шута на Гаджев, също не намерили мрежата.

”Сините” бяха тотални господари и след половин час игра. Йовов се опита да прехвърли вратаря на Дъндолк, но за малко не успя, а след него пропуски направиха Гаджев и Тасевски.

Стигна се до 42-ата минута, когато на светлинното табло вече грееше цифрата 3. Taсевски намери Дембеле, нападателят преодоля двама защитници, стреля в близкия ъгъл на вратаря, топката рикошира в гредата и се спря в мрежата. След едно полувреме Левски водеше с 3:0, а два от головете вкараха новите попълнения Младенов и Дембеле.

Петров логично не направи промени в състава си. Левски започна страхотно и втората част. Милиев подаде в коридор към Младенов, той бе по-бърз от вратаря Чери и чукна топката над него – втори гол за Дани в мача.

Последваха две смени на Петров, който между 52-ата и 62-ата минута замени Йовов и Тасевски, като пусна Балтанов и Александров. Кривия моментално бе близо до гола, но не намери целта.

В 75-ата минута гостите от Дъндолк стигнаха до добро голово положение, но Брийн с глава не бе точен. В следващата атака Дембеле отправи свиреп шут, но вратарят Чери спаси. След тази ситуацията публиката стана на крака и с аплодисменти изпрати Гара, който бе заменен от Иса.

В 79-ата минута Жоазиньо тресна гредата, топката се върна в игра, Станчев отново стреля към ирландската врата, но отново Чери показа голяма класа. В заключителните минути на Минев се наложи да изчиства топката от голлинията.

В 87-ата минута Минев центрира и резервата Иса отбеляза за 5:0 с глава. В даденото от италианския рефер продължение Петков спаси много опасен шут на Ленън. Имаше време за още един гол в ирландската врата, дело на Иса.

Летящ старт за Левски в Европа – 6:0 над ирландския Дъндолк.

Ботев Пловдив пусна в продажба билетите за Славия

Сблъсъкът на "Колежа" е на 19-ти октомври

Кметът на Враца: Обрахме картофите и се връщаме у дома

Калин Каменов показа чувство за хумор

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира