Нов успех: ЦСКА с 6 от 6 при Стипич

„Червените“ спечелиха с късен гол втората си контрола за деня

ЦСКА продължава безгрешното си представяне под ръководството на новия треньор Томислав Стипич.

„Червените“ спечелиха втората си контрола за деня, налагайки се с 1:0 над сръбския Раднички (Ниш) след късен гол на младока Марк-Емилио Папазов.

Преди това те останаха с човек повече и в крайна сметка вече имат 6 победи в 6 мача при Стипич, след като по-рано днес се наложиха с 2:1 над Макаби (Петах Тиква).

Вторият спаринг се игра на комплекс "Евима" и бе последен за тима в Банско, а единственото попадение падна в 83-ата минута.

Първият половин час днес предложи равностойна игра като действията се развиваха предимно в средата на терена. Двата отбора се вкопчиха в здрава битка, а играта бе накъсвана често заради нарушения.

В 20-ата минута силен изстрел на Марк-Емилио Папазов от пряк свободен удар бе отразен от стража на гостите. Малко след половин час игра Марин Орлинов се намеси чудесно, отразявайи изстрел на играч в синьо. Почивката дойде при нулево равенство.

Второто полувреме започна с двойна смяна за ЦСКА. Алесандро Николов и Асен Дончев отстъпиха местата си на Йоан Борносузов и Лумбард Делова. В 50-ата минута Марин Орлинов отново показа страхотни рефлекси, спасявайки изстрел от свободен удар. Юлиан Илиев стреля близо до страничната греда с мощен удар от границата на наказателното поле след час игра.

В 65-ата минута гостите останаха с човек по-малко за втори жълт картон, но според предварителната договорка между двата клуба, изгоненият играч бе заменен с друг.

Десет минути преди края Симеон Александров замени Йоан Борносузов. Усилията на ЦСКА се увенчаха с успех в 83-ата минута.

Тогава Симеон Александров комбинира с Марк-Емилио Папазов в наказателното поле, а нападателят на "червените" насочи кълбото в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В заключителните минути Марк-Емилио Папазов нацели горната греда след топовен изстрел.

В крайна сметка двубоят завърши с минимална победа на ЦСКА с 1:0. Така възпитаниците на Томислав Стипич завършиха подготовката си със 100-процентов актив.

Утре ЦСКА има възстановителна тренировка, след което се завръща в София. След няколко дни почивка, отборът отново ще поднови занимания в подготовката за началото на сезона.

ЦСКА – Раднички Ниш 1:0
1:0 Марк-Емилио Папазов (83)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 12. Марин Орлинов, 22. Асен Дончев, 2. Лъчезар Иванов, 28 Юлиан Илиев, 19. Иван Турицов (к), 21. Амос Юга, 32. Алесандро Николов, 27. Наско Цеков, 29. Иван Тасев, 11. Матиас Фаетон, 24. Марк-Емилио Папазов;

Резерви: 1. Густаво Бусато, 25. Димитър Евтимов, 3. Сейни Санянг, 30. Петко Панайотов, 16. Георги Чорбаджийски, 18. Симеон Александров, 31. Лумбард Делова, 9. Йоан Борносузов;

Треньор: Томислав Стипич;

Раднички Ниш: 1. Деян Станивукович, 24. Андрея Стоянович, 28. Александар Войнович, 4. Давид Петрович (к), 5. Махайло Павлович, 99. Жи-Но Жо, 21. Ваня Илич (К), 11. Стефан Цолович, 23. Неманя Белакович, 29. Павле Ивеля, 9. Радивой Босич;

Треньор: Никола Дринчич.