3. Нефтохимик удари Черноморец в страхотно бургаско дерби (ВИДЕО)

Нефтохимик удари Черноморец в страхотно бургаско дерби (ВИДЕО)

"Шейховете" надвиха"акулите" с 3:2, а победният гол за Нефтохимик падна в продължението

Отборът на Нефтохимик постигна драматична победа с 3:2 срещу Черноморец в бургаското дерби от 3-ия кръг на родното футболно първенство. Мачът се игра на стадион „Лазур” и предложи доста емоции на зрителите, а интересни ситуации имаше и пред двете врати.

Головете за „акулите” отбелязаха Маркиньо и Лъчезар Балтанов. За Нефтохимик пък на два пъти се разписа Николай Чипев, а Петър Димитров отбеляза победното попадение за „шейховете” в добавеното време на двубоя. "Шейховете" завършиха срещата с десет души, след като секунди преди края на мача Георги Вълчев получи втори жълт картон.

Двубоят започна по най-добрия начин за отбора на Черноморец, който успя да открие резултата още в 3-ата минута. Фонсека навлезе в наказателното поле, но бе пресрещнат от противников футболист, след което падна на земята. Кълбото обаче попадна в Маркиньо, който с хубав удар го забоде в десния ъгъл на вратата на Нефтохимик.

Десетина минути по-късно „акулите” имаха нова много добра възможност за отбелязване на гол. Уатара бе изведен на чиста позиция, сам срещу вратаря, и опита да го прехвърли, но топката премина покрай лявата греда. В следващите минути Коста Янев се отчете с много неточен изстрел за Нефтохимик, а Стамен Ангелов стреля опасно към Ник Дашев, но кълбото прелетя покрай лявата греда.

В 27-ата минута Уатара пробва центриране, а кълбото рикошира в играч на Нефтохимик и се насочи застрашително към вратата на "шейховете", но Караманов внимаваше и улови. Почти веднага след това Венелин Филипов отправи хубав изстрел отдалеч, но кълбото не намери рамките на вратата. В 34-ата минута Емануил Манев стреля на няколко метра покрай вратата.

Минута по-късно „акулите” пропиляха нов шанс пред вратата на Караманов. Фонсека комбинира с Маркиньо, който от десетина метра стреля към вратата на Нефтохимик, но вратарят на „шейховете” изби. Към края на първото полувреме Хашев засече с глава почти от самата граница на наказателното поле, но изстрелът не се оказа проблем за Дашев, който улови кълбото. Така след 45 минути игра Черноморец водеше срещу Нефтохимик с 1:0.

В началото на второто полувреме Манев нанесе коварен изстрел към вратата на Дашев, който успя да отрази. В 54-ата минута „шейховете” получиха правото да изпълнят дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Ник Дашев срещу Стамен Ангелов в наказателното поле. Вратарят на Черноморец получи жълт картон, а с отговорността да изпълни 11-метровия наказателен удар се нагърби Николай Чипев. Юношата на ЦСКА бе точен за 1:1 с удар в долния ляв ъгъл.

В 60-ата минута Черноморец отново успя да поведе. Маркиньо центрира от свободен удар, Уатара отклони с глава, а непокритият Балтанов не остави шансове на Караманов, пращайки кълбото във вратата му с хубав удар. Последва слаб удар на Манев, който не се оказа проблем за Дашев, а в 63-ата минута се стигна до нова възможност за „акулите”, след като Монзоро центрира опасно в наказателното поле, където се стигна до рикошет, но в крайна сметка Караманов успя да улови на самата голлиния.

В следващите минути Коста Янев стреля слабо към вратата на Черноморец, а Маркиньо нанесе хубав удар, но Караманов изби. Последва и неточен изстрел на Манзоро, а в 74-ата минута равенството отново бе възстановено. Николай Чипев изпълни по великолепен начин пряк свободен удар, а кълбото влетя неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Черноморец за 2:2.

До края на редовното време не се стигна до много интересни моменти пред двамата вратари. В 1-ата минута на продължението обаче Нефтохимик достигна до трето попадение. Топката бе центрирана към влезлия в игра през втората част Петър Димитров, който със страхотно изпълнение със странична ножица забоде кълбото неспасяемо в мрежата на „акулите”. До края на мача имаше доста напрежение, а Георги Вълчев дори бе изгонен от игра, след като получи втори жълт картон секунди преди последния съдийски сигнал. До края не се стигна до нов гол и така Нефтохимик спечели срещу Черноморец с 3:2.

В следващия кръг „шейховете” са домакини на Славия, а „акулите” гостуват на Локомотив (София).

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)