3. Нефтохимик и Локо (ГО) пак не се победиха, Маламов изравни още с влизането си в игра (ВИДЕО)

Двата отбора поделиха точките на „Лазур” и останаха сред последните три

Последният мач от XIV кръг на Първа професионална лига приключи без победител, тъй като Нефтохимик и Локомотив (Горна Оряховица) поделиха точките след 1:1 на стадион „Лазур”.

Двата тима, които остават сред опашкарите в класирането, фиксираха реми и в първия си сблъсък за сезона, състоял се през юли на „Лаута”, когато обаче дори не си отбелязаха гол.

В понеделник вечер феновете видяха две попадения, първото от които изключително красиво. То бе дело на капитана на гостите Атанас Фиданин, който в 19-ата минута пое топката в близост до центъра и премина между трима футболисти на „шейфовете” преди да открие резултата с плътен удар в близкия ъгъл – 1:0.

До почивката нови попадения не паднаха, а от трибуните на стадиона в Бургас мача изгледаха Димитър Димитров-Херо и Георги Чиликов.

В средата на второто полувреме пък новият наставник на домакините Христо Янев извърши смяна, превърнала се в ключова за крайния изход на срещата.

Станислав Маламов замени Мариян Огнянов в 72-ата минута и се разписа в същата, изравнявайки едва 27 секунди след стъпването си на терена.

Бившият футболист на ЦСКА се разписа с глава след заучено изпълнение на пряк свободен удар, при което Иван Вълчанов прати топката към далечната греда, Ранджелович я върна към вратарското поле, където връхлитащия Маламов я засече и прати в мрежата – 1:1.

Така двата отбора спечелиха по точка и вече имат точно по 12 в своя актив, изоставайки с една от 11-ия в класирането тим на Славия. Последният Монтана е с едва 8 точки от 14 кръга.