3. Храбър Спартак (Вн) спря Левски (ВИДЕО)

Храбър Спартак (Вн) спря Левски (ВИДЕО)

0:0 пред 10 000 на Коритото

Спартак (Варна) взе точка от Левски след 0:0 у дома в първия си мач без напусналия в посока ЦСКА треньор Александър Томаш.

Иван Цветанов изведе „соколите“ в срещата от VII кръг на футболната ни efbet Лига, а след дебюта му отборът вече има 14 точки, със само 2 по-малко от лидера Левски.

„Сините“, които играха с резервните си жълти екипи пред около 10 000 зрители на „Коритото“ във Варна, регистрираха първото си равенство под ръководството на дошлия това лято Станислав Генчев.

В началните минути на мача двата отбора не успяха да създадат сериозни ситуации.

В 22-ата Спартак можеше да открие резултата. Па Конате проби отляво пусна пас към Кристиан Илич около точката за изпълнение на дузпа, но след удара топката рикошира и излезе в корнер.

В 30-ата минута Евертон Бала центрира в наказателното поле на домакините, където Кристиан Димитров стреля, но неточно. В 34-ата минута Антонио Вутов опита далечен удар, но топката премина далеч от вратата на Левски.

В 43-ата минута късметът бе на страната на Спартак  Варна. Евертон Бала центрира към Кристиан Димитров, който стреля с глава, но за късмет на домакините топката премина на сантиметри встрани от вратата.

В първата минута на добавеното време Майкон бе изведен отляво в наказателното поле на домакините и стреля по диагонал, но вратарят Мартин Величков успя да избие.

В 46-ата минута Левски можеше да открие резултата. След изчистване на топката от наказателното поле на домакините, топката стигна до Алдаир, който шутира от около 20-тина метра, но вратарят Величков успя да избие. Секунди по-късно Матео Петрошило стреля от дистанция, ала не можа да затрудни вратарят на гостите Матей Маркович.

В 55-ата минута Алдаир изведе в отлична позиция отляво Евертон Бала, който отправи удар, но вратарят на домакините Мартин Величков успя да спаси. В 72-ата минута Ромееш Ивей стреля от 20-тина метра по диагонал отдясно, но топката премина встрани от вратата на Левски.

В 76-ата минута Антонио Вутов от домакините опита далечен удар, но топката рикошира в играч на гостите и излезе в корнер. В 86-ата минута отново халфът стреля опасно от статично положение отдясно, но топката премина над вратата на гостите.

До края обаче голове не паднаха и така тя приключи при нулево равенство.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Спартак Варна: 76. Мартин Величков – 3. Матео Петрашило, 5. Йоан Бауренски, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 14. Ромееш Ивей, 16. Кристиан Илич, 21. Па Конате, 29. Ахмед Ахмедов, 39. Антонио Вутов, 44. Ангел Грънчов (к);

Резерви: 89. Никола Виденов – 7. Бернардо, 9. Франк Риволие, 11. Виктор Митев, 18. Даниел Иванов, 22. Александър Янчев, 77. Любослав Маринов, 88. Радослав Димитров, 99. Даниел Халачев;

Треньор: Иван Цветанов;

Левски: 44. Матей Маркович – 3. Майон, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами (К), 8. Карлос Охене, 9. Александър Колев, 12. Мустафа Сангаре, 17. Евертон, 21. Алдаир, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига;

Резерви: 13. Огнян Владимиров – 4. Кристиан Макун, 7. Фабио Лима, 11. Джавад Ел Джемули, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 30. Клеман Икена, 88. Марин Петков;

Треньорът на Ботев (Пловдив) остана доволен от успеха в Битката на Тракия

Монтана се препъна срещу ЦСКА II на "Огоста"

Двата тима завъртяха 0:0

Загорчич: Сега всичко вече зависи от шефовете

Той бе много разочарован след поражението от новака Септември (София)

Николай Митов: Доволен съм, това вече е друг отбор

Треньорът на Септември коментира успеха над Славия

Втора лига: Фратрия обърна Янтра в Габрово, Лудогорец II с епична победа над Спартак