Пирин обърна Етър за 2:1 и продължи серията без загуба (ВИДЕО)

"Орлетата" са вече пет мача без поражение

Пирин направи пълен обрат, за да победи с 2:1 Етър в домакинството си от 26-ия кръг на efbet Лига. "Болярите" поведоха още в 11-та минута, но с гол две минути преди края на редовното време "орлетата" стигнаха до много ценни три точки, които ги приближиха само на четири точки от десетото място.

Етър поведе в резултата в 11-ата минута, когато Йоаким Карсела вкара красив гол от дистанция на Йоаким Карсел. В 20-ата минута Пирин бе близо до това да изравни, но Мартин Величков успя с крак от движение да отрази удара на Иван Тасев.

Четири минути след това "орлетата" все пак успяха да се разпишат. Андрей Йорданов върна от аутлинията към далечната греда, където бе позициониран Тасев, а той прати топката в опразнената врата.

В 29-ата минута Аюб Абу отне топката и напредна към наказателното поле, след което пусна извеждащ пас за Юго Комано, който остана сам срещу Величков, но стражът успя да спаси удара на нападателя.

В края на първата част Венцислав Бенгюзов изведе Иван Тасев, който навлезе в наказателното поле, но изстрелът му бе прекалено неточен. Втората част започна с шанс за Етър, но Максим Ковальов се намеси при изстрел на Иван Василев.

В 55-ата минута домакините поискаха дузпа в своя полза. Арно Лузайадио центрира отдясно в наказателното поле, където Данило Полонский се строполи на тревата след съприкосновение с Келиян Гюсъм. В крайна сметка обаче нарушение не беше отсъдено и след намесата на системата ВАР.

Две минути преди края на редовното време Юго Комано пусна пас в наказателното поле, а влезлият като резерва юноша на "орлетата" Мартин Георгиев прати топката зад Мартин Величков за 2:1.

Пирин - Етър 2:1
0:1 Карсела 11