3. Ботев (Враца) смълча "Надежда"(ВИДЕО)

Ботев (Враца) смълча "Надежда"(ВИДЕО)

Новият кръг започна с нов съдийски гаф

Ботев (Враца) записа втора поредна победа в efbet лига след 1:0 като гост на Локомотив (София).

В "Надежда" 6-ият кръг започна с ранно попадение, дело на бившия играч на "железничарите" Даниел Генов.

Новата седмица в Първа лига не бе подмината и от съдийски гаф, след като Денислав Сталев спести нарисуван втори жълт картон на Антоан Стоянов от гостите.

За Локомотив това бе второ домакинско поражение през кампанията след 1:6 от Левски на старта.

Ударно начало на двубоя в "Надежда", след като Даниел Генов засече центриране от ъглов удар с глава и даде ранен аванс на гостите от Враца.

Импулсът на "зелените" продължи и в следващите минути, когато Мартин Смоленски отправи опасен удар, минал максимално близо до целта.

Последваха равностойни минути, в които домакините видимо изпитваха трудности в опита си да се върнат в мача.

Старши треньорът на "железничарите" пък предприе смяна още преди почивката, изнервен от случващото се на терена.

Теренът напусна  Атанасиос Пицолис, а мястото му зае Стив Траоре.

Втората част започна мудно и без положения.

В 67-ата минута главният съдия Денислав Сталев направи сериозна грешка, след като Антоан Стоянов влезе грубо отзад на Симеон Славчев, но му бе спестен втори жълт картон, какъвто вече имаше.

Пускането в игра на Юлиан Ненов се оказа добро решение на Иван Колев, а фланговият футболист отправи опасен удар, който застраши вратата на Бариос.

В 78-ата миута Ненов намери перфектно Диков в наказателното поле, а ударът на тарана с глава бе париран с мъка от стража на гостите.

В добавеното време новото попълнение на "железничарите" Мамаду Диара отправи опасен удар, но топката мина встрани.

Така след 2:0 над Септември, сега отборът на Тодор Янчев спечели и в "Надежда" и се измъкна от опасната зона.

Локо (София)-Ботев (Вр) 0:1
0:1 Даниел Генов (2)

Локомотив София: 24. Александър Любенов (К) – 47. Стефан Ламбезе, 31. Красимир Станоев, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко – 5. Анастасиос Пицолис, 3. Нтоналнто Атска, 8. Симеон Славчев – 13. Селсо Рапосо, 18. Светослав Диков, 26. Мамаду Диара

Резерви: 88. Жарко Истатков – 22. Ивайло Найденов, 7. Александър Петров, 44. Мики Орачев, 98. Стив Траоре, 94. Юлиан Ненов, 15. Лука Иванов, 21. Кристиан Чачев, 55. Ангел Тодоров, 77. Ерик Манолков

Старши треньор: Иван Колев

Ботев Враца: 24. Федерико Бариос – 6. Давид Суарес, 9. Даниел Генов, 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа (К), 17. Чавдар Ивайлов, 21. Бубакар Траоре, 24. Мартин Смоленски, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков, 70. Дилян Георгиев

Резерви: 1. Любомир Василев – 7. Иван Василев, 8. Даниил Кондраков, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 20. Меси Биатумусока, 22. Антоан Стоянов, 32. Мартин Дичев, 97. Владислав Найденов

Старши треньор: Тодор Янчев