3. Левски рязко свали скоростта, трепери срещу Хебър (ВИДЕО)

Левски рязко свали скоростта, трепери срещу Хебър (ВИДЕО)

Неочакван герой пред 10 000 на "Герена"

Левски рязко свали скоростта в efbet лига след трудно 1:0 над Хебър в мач от 6 кръг на Първа лига. Пред солидно присъствие по трибуните на стадион "Георги Аспарухов" разликата в мача направи Кристиан Димитров. Централният защитник вкара ранно попадение, а до края на мача "сините" агонизираха в офанзивен план срещу един от слабаците в шампионата.

На свой ред тимът на Веселин Великов създаде три отлични положения пред Пламен Андреев, който обаче успя да се справи с ударите на Набил Макни и Октай Хамдиев. Така столичният гранд спечели 5 от първите си 6 мача, допускайки единствено загуба в Разград от Лудогорец с 0:1. А дни след скандалите около отсъжданията в дербито, Левски отново имаше претенции срещу съдийството. В мача на "Герена" домакините имаха основания да претендират за две дузпи, каквито обаче не бяха отсъдени, не се намеси и ВАР.

Срещата започна перфектно за "синитее", които откриха резултата с първата си атака. В 3-ата минута Марин Петков върна с пета към Алекс Колев, който се бе изтеглил на крилото, а центрирането на тарана намери Цунами, който с глава продължи на втора греда, за да може Кристиан Димитров да засече на метър от вратата.

В 14-ата минута нова хубава атака на домакините завърши със силен удар на Джавад Ел Джемили, париран от Дебърлиев.

В 23-ата минута дойде и първата добра възможност за гостите от Пазарджик, след като Георги Търтов центрира в наказателното поле, където Набил Макни надскочи Ван дер Каап, но Пламен Андреев успя да спаси.

Последваха изключително динамични минути, в които "сините" имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Николай Николаев, но нарушение не бе отсъдено.

В ответната атака Макни успя да се справи с персоналната си опека на Ван дер Каап, след което продължи към Октай Хамдиев, а тежкият му удар бе париран от Андреев.

Минута по-късно Мустафа Сангаре бе изведен отлично от Ел Джемили, но таранът на Левски опита центриране, вместо да потърси удара.

В 41-ата минута Кристиан Димитров бе на сантиметри от това да си вкара нелеп автогол, след като пред погледа на Пламен Андреев опита да избие топката, насочвайки я към собствената си врата.

120 секунди преди почивката Сангаре бе покосен в наказателното поле, но реферът Димитър Димитров отново не се реши да посочи бялата точка.

Десет минути след началото на второто полувреме защитата на Левски се пропука отново, а в наказателното поле Търтов свали на Фонкеу, който от няколко метра не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

Веднага след това Генчев предприе промени - в игра се появиха Евертон Бала и Асими Фадига, а играта напуснаха Джавад Ел Джемили и Марин Петков.

Видимо обаче играта на "сините" не спореше в този мач, а по-лошото бе, че в дефанзивен план също имаше пропуски.

Четвърт час преди края на мача Алекс Колев успя да се пребори за топката, която впоследствие достигна до Бала, чийто удар срещна напречната греда зад Дебърлиев.

Веднага след това Сангаре напусна игра, а мястото му зае Патрик Мислович.

ЛЕВСКИ-ХЕБЪР 1:0
1:0 К. Димитров (3)

Левски: 1. Пламен Андреев – 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Вендерсон Цунами (К) – 21. Алдаир, 88. Марин Петков, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 3. Майкон – 9. Александър Колев, 12. Мустафа Сангаре

Резерви: 44. Матей Маркович – 4. Кристиан Макун, 16. Преслав Бачев, 23. Патрик Мислович, 22. Патрик-Габриел Галчев, 17. Евертон, 10. Асен Митков, 30. Клеман Икена, 97. Асими Фадига

Старши треньор: Станислав Генчев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К) - 55. Мартин Михайлов, 44. Николай Николаев, 88. Милен Гамаков, 98. Георги Търтов - 18. Радослав Терзиев, 15. Уилям Фонкю - 11. Душан Вукович, 77. Октай Хамдиев, 10. Атанас Кабов - 70. Набил Макни

Резерви: 97. Марсио, 21. Божидар Пенчев, 19. Георги Стайков, 24. Енцо ел Фатахи, 9. Калоян Кръстев, 8. Кристиан Андонов, 23. Калоян Пехливанов, 7. Олексий Збун, 29. Шейх Диаманка

Треньор: Веселин Великов