Дебютантът Крумовград би Славия и влезе в топ 6 (ВИДЕО)

Новаците в серия от 12 мача без загуба след 2:0 в Коматево

Дебютантът в елита Крумовград продължава да пише историята си.

Новаците победиха гостуващия Славия с 2:0 в мач от последния редовен кръг на футболната ни efbet Лига и изместиха от топ 6 отбора на ЦСКА 1948, който има с 2 точки по-малко, но и мач в запас.

Само „червените“ могат да изместят Крумовград от първата шестица, при това единствено с победа над Локо Пд, тъй като пловдивският Ботев, който има с 3 точки по-малко, също като тях е с по-лоши показатели в директните сблъсъци с възпитаниците на Станислав Генчев.

Те от своя страна вече са в серия от 12 поредни срещи без поражение, въпреки че в заключителните минути играха с човек по-малко след директен червен картон на Вячеслав Велев.

Още преди почивката обаче домакините, които играят мачовете си в пловдивския квартал Коматево, бяха взели комфортен аванс след попадения на Серкан Юсеин (36) и Патрик Луан (44).

През второто полувреме гол на Славия пък бе отменен след намеса на ВАР заради засада. След поражението „белите“ остават с 33 точки и са пред угрозата да играят в групата на изпадащите, ако Берое не загуби или Хебър спечели в настоящия XXX кръг.

Двубоят започна малко по-активно за гостите от столицата. В четвъртата минута Тони Тасев отправи силен изстрел от дистанция, преминал встрани от целта. Седем минути по-късно Емил Мартинов шутира коварно от пряк свободен удар, но Янко Георгиев изби в корнер.

В 23-ата минута Крумовград стигна до първата си опасност пред вратата на Светослав Вуцов. Стражът на Славия обаче успя да парира удар на Ренан Арияш от границата на наказателното поле, а при добавката на Джунейт Али,  Мартин Георгиев изби пред голлинията.

В 33-ата минута „белите“ организираха бърза контраатака през центъра, а топката бе пренесена на десния фланг. Ертан Томбак върна към Емил Стоев, чийто изстрел обаче прелетя над напречната греда.

Три минути по-късно домакините поведоха в резултата. Джунейт Али центрира отляво към непокрития Серкан Юсеин, който се включи от втора позиция и падайки на земята засече с десния крак в мрежата за 1:0.

В 44-ата минута голмайсторът на Крумовград влезе в ролята на асистент към Патрик Луан, след го изведе сам срещу Вуцов и бразилецът не сгреши, за да удвои аванса на своя тим – 2:0.

Веднага след подновяването на играта от центъра играчите на Станислав Генчев можеха да стигнат и до трети гол, но плътен изстрел на Вячеслав Велев от границата на наказателното поле мина на сантиметри покрай дясната греда на вратата на Славия.

В 61-ата минута попадение на „белите“ бе отменено заради засада. Влезлият като резерва Мартин Сораков се разписа на празна врата при добавката след изстрел на Роберто Райчев, който обаче не бе в редовна позиция.

Пет минути след това Крумовград отново бе близо до гол. Резервата Октай Юсеин обаче завърши с неточен удар бърза атака, започната от Джунейт Али по левия фланг.

В 79-ата минута Юсеин отново получи добра възможност да обстрелва вратата на Славия, но шутът му от около 20 метра бе спасен от Светослав Вуцов.

Минута по-късно столичният тим уцели греда. Резервата Исак Соле пробва късмета си с изстрел от далечна дистанция, но топката срещна десния страничен стълб на вратата, пазена от Янко Георгиев.

Домакините доиграха мача с човек по-малко на терена, след като в 85-ата минута Вячеслав Велев бе изгонен от игра с директен червен картон заради остър шпагат в краката на Иван Минчев.

Крумовград – Славия 2:0
1:0 Серкан Юсеин (36)
2:0 Патрик Луан (44)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев – 44. Божидар Кацаров (К), 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо – 2. Джуниет Али, 8. Ренан, 91. Вячеслав Велев, 17. Патрик Луан, 7. Момчил Цветанов, 10. Серкан Юсеин – 9. Александър Колев;

Резерви: 21. Благой Макенджиев – 3. Калоян Пехливанов, 4. Лукас Сантана, 20. Джунейт Яшар, 77. Октай Юсеин, 80. Китан Василев, 31. Юго Кевин Озе;

Треньор: Станислав Генчев;

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов - 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев - 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев (К), 19. Чунг Нгуен До - 88. Тони Тасев, 8. Емил Мартинов, 10. Владимир Николов;

Резерви: 12. Николай Кръстев, 33. Галин Иванов, 98. Георги Търтов, 17. Ерол Дост, 93. Исак Соле, 11. Кристиан Добрев, 9. Мартин Сораков, 20. Николай Христов, 14. Роберто Райчев;