3. НА ЖИВО: Хебър - Крумовград 0:0

НА ЖИВО: Хебър - Крумовград 0:0

Следете с NOVSPORT.COM

Хебър и Крумовград играят при 0:0 второ полувреме в единствения мач от 13-ия кръг на еfbet Лига.

Двубоят на базата в Коматево започна с по-активна игра на гостите, които още в 8-ата минута пратиха топката във вратата на Хебър, но голът не бе зачетен заради засада. Серкан Юсеин изведе Момчил Цветанов зад отбраната на Хебър и той напредна и пусна към връхлитащия Рафаел Фуртадо, който нямаше как да сгреши на празна врата. Асистент-съдията обаче веднага вдигна флага за засада на Цветанов, а решението му секунди по-късно бе потвърдено от системата ВАР.

Принудителна смяна за гостите - на мястото на контузения Рафаел Фуртадо влиза Янис Гермуш. Фуртадо получи медицинска помощ, след като получи разтежение в задната част на бедрото и няма да може да продължи мача.

В 25-ата минута пропуск за Крумовград направи Матеус  Енрике. Бразилецът изскочи очи в очи с вратаря Марко Роса, но се забави с удала и това позволи на Калоян Пехливанов да се върне на голлинията и да избие удара му. Впоследствие бе отсъдена и засада на Матеус Енрике.

7 миниту по-късно резервата Янис Гермуш се измъкна от засадата отдясно, напредна и върна към Матеус Енрике. Бразилецът отправи удар по земя към десния ъгъл, но твърде слаб, за да затрудни вратаря на Хебър.

В 38-ата минута Зрителите на стадиона в Крумовград щяха да станат свидетели на едно попаденията за сезона, когато Джунейт Али опита с изпълнение зад центъра да разпечата вратата на тима от Пазарджик, но гредата му попречи да се разпише.

Полувремето завърши с положение за Хебър. Диаманка влезе остро в наказателното поле, но ъгълът му бе малък и стреля право в Янко Георгиев. В 54-ата минута капитанът на Хебър Мартин Михайлов засече топката с глава след центриране от корнер, но в удара му нямаше необходимата точност.

След почивката Бруно Акрапович направи две промени в състава на Хебър. На местата на Атанас Кабов и Радослав Терзиев влязоха Душан Вукович и Милен Гамаков.

В 54-ата минута Уилям Фонкеу с глава засече центриране от корнер, но топката мина покрай вратата на Крумовград.

Стартови състави:

ХЕБЪР: 97. Марсио Бразао, 44. Николай Николаев, 55. Мартин Михайлов, 23. Калоян Пехливанов, 18. Радослав Терзиев, 21. Божидар Пенчев, 19. Георги Стайков, 15. Уилям Фонкеу, 10. Атанас Кабов, 70. Набил Макни, 29. Шейх Диаманка;

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 24. Лазар Марин, 44. Божидар Кацаров, 7. Момчил Цветанов, 2. Джуниет Али, 25. Станислав Работов, 13. Диего Рапосо, 10. Серкан Юсеин, 9. Рафаел Фуртадо, 70. Матеус Енрике;

Беласица скочи срещу съдия

Втородивизионният Беласица Петрич излезе с официална позиция относно съдията Валентин Железов, който ръководи мача им с Несебър, завършил 0:0

Левски с подробности за билетите за мача с Пирин

От Левски обявиха подробности относно продажбата на билети за мача срещу Пирин (Благоевград) от турнира за Купата на България