13 от 13! Лудогорец държи 13-та титла (ВИДЕО)

"Орлите" спечелиха категорично с 3:0

Лудогорец записа 13-ти пореден успех в шампионата, след като победи Хебър с 3:0 в мач от последния 30-ти кръг от редовния сезон в efbet Лига, в мач, игран на стадион “Георги Бенковски” в Пазарджик. Два гола на Бърнард Текпетей през първото полувреме и попадение на Руан Круз донесоха успеха на “орлите”, които се приближиха на една победа от 13-та поредна шампионска титла.

В момента разградчани са със 75 точки и водят с 13 пред Черно море. ЦСКА може да се приближи на 12 точки от Лудогорец, ако в неделя победи Арда.

В началото на двубоя и двата отбора търсеха път към гола, но до сериозни опасности не се стигна.

Лудогорец поведе още в 7-ата минута. Квадво Дуа се възползва от грешка в защитата на Хебър след пас на Аслак Фон Витри и продължи към Бърнард Текпетей, който на празна врата нямаше как да пропусне. Попадението бе разглеждано със системата ВАР за евентуална засада, но в крайна сметка бе признато.

12 минути след това "орлите" стигнаха до второ попадение. След ново дълго подаване, Жоао Сеско не успя да изчисти добре кълбото и то попадна на пътя на Текпетей. Той с изстрел между краката на Дебърлиев направи резултата 2:0.

В 34-ата Текпетей бе близо до това да оформи своя хеттрик. Лудогорец разигра добре по десния фланг, Текпетей навлезе към вътрешността на терена и стреля от границата на пеналтерията с левия крак, но ударът му попадна право в ръцете на Дебърлиев.

В 3-ата минута на добавеното време на първата част "орлите" отново бяха близо до трети гол. След бърза контраатака, Якуб Пьотровски подаде към Дуа, който обаче останал очи в очи с Дебърлиев прати изстрела си в тялото на стража на "гробарите".

В 58-ата минута Хебър можеше да се завърне в мача след хубав изстрел на Марк-Емилио Папазов от границата на наказателното поле, но Серджио Падт успя да избие.

Три минути по-късно гостите трябваше да стигнат до трето попадение. Появилият се като резерва Руан Круз бе изведен очи в очи с Дебърлиев. Бразилецът преодоля стража на "гробарите", но вместо да прати топката в опразнената врата, нацели левия страничен стълб.

В 78-ата минута Руан Круз направи резултата класически. Аслак Фон Витри центрира и намери нападателя, който овладя на гърди и с изстрел в левия ъгъл не остави шансове на Дебърлиев.

Две минути след това Архан Исуф пробва късмета си от далечно разстояние. Изпълнението му премина високо над вратата на Падт.

В 84-ата минута Георги Вълчев изпълни пряк свободен удар, но не намери целта.

Във 2-ата минута на добавеното време на мача Шейх Диаманка стреля по земя от границата на пеналтерията. Ударът му премина покрай левия страничен стълб.

Хебър – Лудогорец 0:3
0:1 Текпетей 7