ВЪЗКРЪСВАНЕ: Локо (Сф) полетя при Балъков (ВИДЕО)

"Железничарите" удариха Хебър на Любо Пенев

Локомотив София надви с 2:0 Хебър в дебюта на Красимир Балъков начело на "железничарите". Стив Траоре на два пъти бе точен в Пазарджик, с което осигури изключително важните 3 точки за "червено-черните" по пътя към оцеляването. Победата прати Локо две позиции по-нагоре в класирането, изпреварвайки именно Хебър и Пирин и вече има 31 точки. Резултатът пък означава, че официално Етър изпада навръх своята 100-годишнина.

Първото положение бе за Локомотив София, след като Стив Траоре центрира в наказателното поле, а Диого Тейцейра стреля с глава, но встрани от вратата.

Именно Траоре откри резултата минути по-късно, след като получи отличен пас от Симеон Мечев, овладя топката, след което се справи с Мартин Михайлов и от точката на дузпата се разписа.

Последвалият отговор на "зелените" дойде чрез Олексий Збун, който от малък ъгъл стреля технично под гредата, но Александър Любенов внимаваше и успя да избие. Минути по-късно шут на Георги Вълчев бе спасен.

След половин час игра домакините имаха претенции за дузпа, след като Збун бе бутнат в гръб, но реферът Радослав Гидженов прецени, че контактът е бил в рамките на позволеното.

Мачът бе подновен след почивката с далечен удар на Йохан Н’зи, спасен безпроблемно от Любенов. На свой ред Любослав Пенев хвърли в игра Атанас Кабов, а теренът напусна Мартин Михайлов. Последваха скучни откъм положения минути. Едва в 71-ата Ангел Бастунов успя да надскочи отбраната на гостите, но ударът му с глава излезе в аут.

За да дойде 78-ата минута, когато Локомотив удари за втори път. Центриране в наказателното поле намери Стив Траоре, който успя да си нагласи топката и да стреля, а топката влетя в мрежата на Дебърлиев след рикошет от Жоао Сеско.

ХЕБЪР - ЛОКОМОТИВ СОФИЯ 0:2
0:1 Стив Траоре (10)
0:2 Стив Траоре (78)

Хебър: Петър Дебърлиев, Лазар Марин, Жоао Сеско, Стефан Цонков, Мартин Михайлов, Олексий Збун, Николас Пенев, Йохан Н’зи, Георги Вълчев, Марк-Емилио Папазов, Ангел Бастунов

Старши треньор: Любослав Пенев

Локомотив София: Александър Любенов, Бруно Франко, Диме Димов, Красимир Станоев, Стефан Ламбезе, Красимир Милошев, Стив Траоре, Симеон Мечев, Диого Тейшейра, Карсол Франса, Димитър Митков

Старши треньор: Красимир Балъков

Главен съдия: Радослав Гидженов, град Пловдив