В Кърджали: Без победител в регионалното дерби (ВИДЕО)

Арда поведе с гол на дебютант, но Крумовград остана непобеден след рестарта

Срещата в Кърджали приключи наравно 1:1, след като домакините откриха чрез дебютиралия с гол нападател Чинонсо Офор още в 5-ата минута, а в 29-ата дебютантите в елита изравниха чрез Вячеслав Велев.

Така домакините останаха без победа в 5-и пореден мач, докато гостите останаха непобедени след подновяването на шампионата и регистрираха 3-о поредно реми.

Двата отбора остават с равен брой точки, като повече имат по 36 в своите активи, заемайки 7-о и 8-о място.

Срещата започна отлично за домакините, които откриха резултата още в 5-ата минута.

Тогава Борислав Цонев центрира от свободен удар, а Чинонсо Офор засече майсторски с глава в обратния ъгъл и отбеляза дебютното си попадение с екипа на Арда.

Последваха равностойни минути, но постепенно гостите заиграха по-добре и в 29-ата стигнаха до изравняване.

Тогава, след пробив отляво, последва прострелно центриране и макар то първоначално да бе пропуснато, топката стигна до Вячеслав Велев, който от движение я насочи по диагонала и възстанови статуквото – 1:1.

След това отново двата тима сякаш размениха ролите си и домакините поеха инициативата, но нямаха късмет.

Първо, тяхно попадение в 40-ата минута, бе отменено заради засада на Иван Коконов, а после двама техни футболисти си попречиха взаимно.

В самия край на полувремето, след отлично включване и подаване към далечната греда на Боби Цонев, негови съотборници се сблъскаха и не можаха да нанесат завършващ удар.

Така почивката дойде при равенство 1:1.

Арда - Крумовград 1:1
1:0 Чинонсо Офор (5)
1:1 Вячеслав Велев (29)

Стартови състави:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 9. Чинонсо Офор, 10. Борислав Цонев, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 32. Християн Митев, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев (к), 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов;

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 4. Лукас Сантана, 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 2. Джуниет Али, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Арияш, 77. Октай Юсеин, 23. Димитър Тонев, 10. Серкан Юсеин. 9. Александър Колев (к);