3. НА ВЪРХА: Мощен ЦСКА прегази Ботев (Вр) (ВИДЕО)

НА ВЪРХА: Мощен ЦСКА прегази Ботев (Вр) (ВИДЕО)

"Армейците" увеличиха аванса си на върха в класирането

ЦСКА разби с 4:0 Ботев (Враца) в мача им от 15-ия кръг на efbet Лига, който се изигра на стадион "Христо Ботев". "Армейците" изиграха един от най-силните си мачове от началото на сезона и заслужено си тръгнаха с трите точки.

В първите минути на срещата ЦСКА получи три шанса за центрирания - от свободен удар и два корнера, но от тях не последва нищо опасно.

Още в 6-ата минута "армейците" поведоха в резултата. Тибо Вион пусна наляво към Де Нойер, който му върна топката, а французинът я центрира в наказателното поле, където Марселино Кареасо я засече във вратата на Костов. Това бе дебютно попадение за Кареасо с екипа на ЦСКА.

В 16-ата минута Антонио Георгиев стреля с глава, но Бусато без затруднения изби в корнер, от който не последва нищо опасно.  В 23-ата минута "червените" имаха шанс за втори гол, но Лазар Туфегджич уцели напречната греда.

В 32-ата минута Назон излезе на добра позиция и стреля, но Костов изби в ъглов удар. След центрирането Матей стреля с глава, но над вратата.  В 35-ата минута гостите удвоиха преднината си. Дюкенс Назон с пета пусна към Лазар Туфегджич, който прати топката в опразнената врата.

В 39-ата минута Тибо Вион стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на Костов. В 61-ата минута Венцислав Христов пропусна златен шанс за врачани да върне един гол. При опита си да спре Христов обаче стражът на ЦСКА почувства болка и остана на земята. След кратка медицинска намеса бразилецът се изправи на краката си.

В 80-ата минута Станислав Шопов вкара страхотно попадение от дъгата на наказателното поле. Красимир Костов нямаше никакъв шанс срещу мощния изстрел на Шопов. В самия край Браян Морено реализира за крайното 4:0 след центриране на Турицов.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ
:

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Красимир Костов (к), 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 15. Мирослав Маринов, 19. Браян Переа, 20. Меси Дарнел Дилан, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер, 37. Том Рапнуи, 88. Йохан Валбуена;

Треньор: Даниел Моралес;

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей (к), 19. Иван Турицов, 6. Християн Петров, 3. Джеферсон Телес, 5. Брадли де Нойер, 27. Маурисио Гарсес, 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 11. Лазар Туфегджич, 9. Дюкенс Назон;

Треньор: Саша Илич.

Крумовград преподписа със защитник до 2027-ма

Лукас Сантана парафира нов контракт с клуба, тъй като досегашният изтичаше догодина

Димитър Палазов: Червеният картон беше повратният момент

"Засега обстановката е нормална. Все още всичко е наред", заяви той

Йовичевич: Със сигурност ще бъде тежък мач

"В 90 минути всичко е възможно", заяви треньорът на Лудогорец

Киров: Не съм се колебал за Спартак Варна

Специалистът започна с победа ръководството си на "соколите"

България U15 загуби от Исландия в последния мач от турнира на УЕФА в Бояна (ВИДЕО)

"Лъвчетата" ни отстъпиха с 0:2

Янаки Милев на четвъртфинал в Италия

Националът на България за Купа "Дейвис" победи Федерико Агилар (Уругвай) с 6:3, 6:4 за час и 44 минути

Спартак Вн матира Локо Пловдив с късен гол и влезе в топ 4 (ВИДЕО)