3. НА КОМАТЕВО: Черно море изпусна обезкървен Ботев (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

НА КОМАТЕВО: Черно море изпусна обезкървен Ботев (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гостите уцелиха греда, но така и не стигнаха до гол

Ботев (Пловдив) и Черно море звършиха наравно 0:0 в мача им от 12-ия кръг на efbet Лига.

Домакините бяха без лидера си Тодор Неделев, който излезе с положителен тест за коронавирус, като това определено се отрази на играта на "канарчетата".

Гостите създадоха страхотно положение след 13 минути игра. Стефан Велев и Матиас Курьор свършиха страхотна работа вляво, а вторият центрира за Исмаил Иса. Той отправи изстрел с глава, но Аргилашки боксира напред.

Десет по-късно Шоколаров се подхлъзна, а Илиан Илиев пусна вляво Исмаил Иса, той проби и върна топката към Панайотов, който отправи техничен удар, но встрани от пловдивската врата.

След 33 минути гостите от Варна нацелиха гредата на домакините. Иса опита да стреля, след избита с глава топка вдясно на наказателното поле на Ботев, но ударът стана отично подаване за Даниел Димов. Той стреля с глава отблизо, но топката се отби в напречната греда на Аргилашки.

Пресата на Черно море през втората част отново даде резултат, а "моряците" откраднаха топката в 51-ата минута. Илиев комбинира с Курьор пред границата на наказателното полена Ботев и той стреля, но Аргилашки с върха на пръстите си изби в корнер.

След него Димов стреля от воле, но над напречната греда на Ботев Пловдив.Още с влизането си Леандро Андраде изтормози отбраната на Ботев Пловдив. Той надбяга вдясно Виктор Генев и стреля диагонално, но Аргилашки изби в ъглов удар.

Ходът на второто темпо бе сходен на този през първата част, като варненци бяха по-дейният отбор, докато пловдивчани изчакваха на контраакции, които 15 минути преди края не даваха резултат. Виктор Попов опита далечен удар в 76-ата, но без никакъв шанс да отбележи гол.

Така Ботев събра 13 точки на десетото място в класирането, докато "моряците" са седми с 15.

Ботев (Пд) - Черно море 0:0

Стартови състави:

Ботев (Пд): Аргилашки, Генев, Джонатан, Работов, Филипов, Маркиньос, Мишел Еспиноса, Шоколаров, Тонев, Добрев, Салиф Сисе

Черно море: Дюлгеров, Попов, Димов, Дробаров, Панов, Илиев, Панайотов, Родриго, Велев, Курьор, Иса

Терзиев: Важно е да изпитаме удоволствие от европейските мачове

Бранителят говори преди визитата на Андерлехт

Моци разкри за семейни проблеми с играч преди мача с Андерлехт

Иван Йорданов аут за двубоя в Белгия

Септември (София) в топ 50 на престижна класация на

Столичани са №1 у нас по подписани договори с млади футболисти.

Треньорът на Берое щастлив, че предпочел България пред Боливия

Треньорът на Берое Хосу Урибе се радва, че е избрал България пред Боливия „Трябваше да отида в чужбина да тренирам много по-рано“

Звезда на ЦСКА аут до Нова година?

Нападателят на ЦСКА Аарон Исека има разстежение на връзките след дербито с Левски

Валентин Илиев на дузпата

Наставникът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев бе заложен на дузпата след домакинската загуба от Арда с 1:2