3. НА ГЕРЕНА: Безпощаден Левски разби Спартак (Вн) с 5:0 (ВИДЕО)

НА ГЕРЕНА: Безпощаден Левски разби Спартак (Вн) с 5:0 (ВИДЕО)

Билал Бари и Филип Кръстев с по два гола

Левски отнесе с 5:0 Спартак (Варна) при първото си домакинство от новия сезон в efbet Лига. "Сините" се реваншираха пред феновете си след загубата от ЦСКА 1948 в първата среща от елита, като с по два гола се отличиха Билал Бари и Филип Кръстев, а петото попадение отбеляза Марин Петков.

В първите минути очаквано Левски приложи домакински натиск. В 7-ата минута Велтон центрира към Георги Миланов, но изстрелът на национала на България бе отбит от защитник на варненци.  В 13-ата минута Филип Кръстев центрира от корнер, а Ван Дер Каап стреля с глава, но неточно. В 21-ата минута Иван Дичевски показа рефлекс и изби топката след изстрел по земя на Миланов.

В следващите минути Дичевски се справи и с изненадващ изстрел на Велтон, а Сами Ел Анаби изби топката след опит за центриране на Роналдо. В 31-ата минута Филип Кръстев пробва изстрел отдалеч, но право в ръцете на Дичевски.

Четири минути по-късно Миланов получи от Кръстев в наказателното поле, преодоля двама защитници на варненци, но изстрелът му към близкия ъгъл бе неточен. Натискът на "сините" продължи, като в 37-ата минута отново стражът на гостите се намеси решаващо, отразявайки удар с глава на Велтон.

В 38-ата минута Дичевски обаче се превърна в грешник за своя отбор, след като извърши нарушение срещу Бари, довело до дузпа за Левски. Зад топката застана Филип Кръстев, който технично в стил "Паненка" прати топката във вратата за 1:0.

В добавеното време на първата част Дичевски се приземи тежко след опит да улови висока топка. Християн Христов пък веднага си сложи ръкавиците, но не се наложи да влиза в игра. Секунди, след като стражът на варненци се изправи на крака и изпълни удара от вратата, бе свирен края на първото полувреме.

След почивката Станимир Стоилов пусна в игра Илиян Стефанов на мястото на Андриан Краев. В началото на второто полувреме Левски продължи с натиска си, а Дичевски трябваше с една ръка да избива изстрел на Ван Дер Каап.

В 64-ата минута Роналдо се справи със защитата на Спартак Варна и подаде към Билал Бари, но нападателят на Левски опита отиграване с пета и не успя да вкара топката в опразнената врата.

Пет минути след това Бари се реваншира за пропуска си. Патрик-Габриел Галчев центрира, а Дичевски увисна, което позволи на Бари с глава да прати топката във вратата му.

Четвърт час преди края на мача официален дебют за Левски направи Жереми Петрис.  В 83-ата минута Роналдо центрира в наказателното поле, където Билал Бари се вмъкна между двама играчи на "соколите" и с глава се разписа за 3:0.

В 87-ата минута Илиян Стефанов отне топката в близост до наказателното поле, пусна я към Асен Митков, който навлезе в наказателното поле и върна към Филип Кръстев, а той се разписа за 4:0.

В добавеното време на срещата влезлият като резерва Марин Петков и Билал Бари направиха двойно подаване, което завърши с гол на Петков.

Левски - Спартак (Варна) 5:0
1:0 Филип Кръстев (дузпа) 40
2:0 Билал Бари 68
3:0 Билал Бари 83
4:0 Филип Кръстев 87
5:0 Марин Петков 90+3

Стартови състави:

Левски: Михайлов, Ван дер Каап, Кордоба, Миланов, Краев, Галчев, Сундберг, Кръстев, Уелтон, Роналдо, Бари,

Спартак Варна: Дичевски, Боев, Борисов, Ел Анаби, Будинов, Черненко, Андреев, Илиев, Васев, Митев, Мартис
Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)