3. Монтана стартира годината с реми срещу Беласица

Монтана стартира годината с реми срещу Беласица

Двата отбора си вкараха по два гола на стадиона в с. Коларово

В първата си контролна среща за календарната година Монтана заърши наравно 2:2 с третодивизиония Беласица (Петрич).

Проверката трябваше да се играе в село Старчево, но проливният дъжд, излял се над региона, наводни терена и мачът бе изместен на стадиона в село Коларово.

Есенният лидер в „Б” започна уверено и в 15-та мин. поведе в резултата. Борислав Балджийски намери на левия фланг Христофор Хубчев, той центрира в наказателното поле, там Миро Антонов свали на Александър Киров и той изпрати топката в мрежата.

В 28-та мин. Балджийски изненада с далечен удар вратаря Димитров и удвои преднината на монтанци. Малко преди почивката Киров пропусна да вкара трети гол за Монтана, съобщи chervenkarton.com.

Без да превъзхождат през второто полувреме символичните домакини успяха да изравнят, като и двата гола паднаха от дузпи. Първата бе отсъдена в 59-та мин., когато Иван Михов задържа в наказателното поле Христо Петров. От бялата точка Владимир Кабранов стреля в левия ъгъл за 1:2. В 72-та мин. 19-годишният тийнейджър Николай Николов игра с ръка в пеналта, а Красимир Шапкаров бе точен от отсъдения втори енинадесетметров наказателен удар оформяйки крайния резултат. Любопитно бе, че и при двете нарушения главният съдия Стефан Апостолов от Симитли вдигна червени картони съответно на Михов и Николов, но на тяхно място влязоха Асен Георгиев и Пламен Венелинов.

Монтана – Беласица 2:2
Голмайстори: 1:0 Александър Киров (15), 2:0 Борислав Балджийски (28), 2:1 Кабранов (59), 2:2 Шапкаров (72);
Стартови състави:

Състави:

Монтана 1 полувреме: Христо Иванов, Георги Пашов, Асен Георгиев, Христофор Хубчев, Иван Михов, Георги Ангелов, Иван Цачев, Борислав Балджийски, Мирослав Антонов, Александър Киров, Владимир Мичев.

Монтана 2 полувреме: ИвайлоВасилев, Николай Николов (72-Пламен Венелинов), Георги Ангелов, Раиф Мурадов, Иван Михов (59-Асен Георгиев), Йордан Тодоров, Сергей Георгиев, Иван Минчев, Здравко Лазаров, Янко Ангелов, Иван Цачев.

Беласица: Димитров, Паушанов, Метушев, Граменов, Танев, Жежев, Мицански, Стоянов, Глагонски, Шакаров, Бояджиев.

Главен съдия:
Стефан Апостолов.
Жълти картони: Николай Николов (Монтана).
Червени картони: Иван Михов, Николай Николов (Монтана).
Стадион в село Коларово-50 зрители.

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор