3. Монтана се наложи над Ботев (Пд) и записа четвърта победа за сезона (ВИДЕО)

Монтана се наложи над Ботев (Пд) и записа четвърта победа за сезона (ВИДЕО)

"Канарчетата" пропуснаха да си гарантират едно от първите две места след 1:2 в Ловеч

Последният в плейофна група А Монтана се наложи с 2:1 над лидера Ботев (Пд), който пък пропусна още днес да си осигури едно от двете места, които ще му дадат възможност да се бори за място в Лига Европа. Точни за символичните домакини бяха Стивън Петков и Петър Атанасов, а Омар Косоко вкара в добавеното време на втората част. Монтана е с актив от 15 точки след днешния двубой от 30-ия кръг, Ботев остава на първата позиция с 41 точки.  Верея е втори с 36 точки, следван от Славия с 32, но и двата тима са с мач по-малко.

Домакините започнаха добре срещата на градския стадион в Ловеч и показаха по-организирана игра от лидера в плейофна  група А.

В 10-ата минута бившият футболист на „канарчетата” Петър Атанасов центрира в наказателното поле на гостите, но нямаше кой от съотборниците му да засече топката.

Шест по-късно Монтана стигна до гол. Пробив на Андреас Васев отляво завърши с добро центриране, вратарят на „жълто-черните” остана под топката, а за Стивън Петков остана по-лесното и с глава откри резултата.

Вторият удар домакините нанесоха бързо, само шест минути след гола на Петков. Петър Атанасов проби през центъра и избегна намеси на Терзиев и Генев, след което прати технично в мрежата на гостите за 2:0.

Виана можеше да намали пасива на пловдивчани в 27-ата, но останал сам срещу Александров не успя да го преодолее.

Последваха още няколко опита на „канарчетата” да поразят целта, но всички без успех.

В 61-ата Виана отново пропусна от чиста позиция. Косоко пусна за бразилеца в наказателното поле, но последният отново стреля неточно.

Играта през втората част се изнерви, като главният рефер на няколко пъти трябваше да показва жълти картони.

Монтана показа добра игра в дефанзивен план и трудно гостите стигаха до вратата на своя опонент.

В добавеното време грешка при изнасянето на топката доведе до гол за Ботев. Влезлият след почивката Косоко открадна топката и влезе бързо в пеналта, след което от малък ъгъл стреля точно за 1:2.

Времето обаче не стигна за повече и Монтана се поздрави с четвърта победа от началото на сезона.

МОНТАНА - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1
1:0 Стивън Петков (16)
2:0 Петър Атанасов (22)
2:1 Омар Кусоко (90+3)

Монтана: Евгени Александров, Иван Михов, Диарасуба Бамба, Сантяго Вияфане, Бирахим Сар, Андреас Васев /65 - Даниел Генов/, Антони Иванов, Костадин Дяков, Сергей Георгиев /90+2 Марко Якулич/, Петър Атанасов, Стивън Петков /70 - Саер Сен/
Треньор: Атанас Атанасов
Ботев: Иван Чворович, Радослав Терзиев, Виктор Генев, Лазар Марин, Цветомир Панов, Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола /46 - Омар Косоко/, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Феррнандо Виана /72 - Меледже Омнебес/, Антонио Вутов /84 - Милко Георгиев/
Треньор: Николай Киров
Жълти картони: Даниел Генов /Монтана/, Виктор Генев, Фернандо Виана , Антонио Вутов, Радослав Терзиев /Ботев/