Монтана обърна Ботев в луд мач в Пловдив – 3:2

Първа победа в "А" група за новака Монтана, проблемите в Ботев се задълбочават все повече.

Новакът в „А” група Монтана успя да постигне първата си победа в българския елит, след като надигра тима на Ботев с 3:2. Срещата се игра на стадион „Христо Ботев” в града под тепетата и бе от програмата на 2-ия кръг на „групата на майсторите”. Така гостите вече имат 4 спечелени точки от два мача, докато проблемите в състава на „канарчетата” се задълбочават все повече.

Срещата започна по-добре за тима на гостите, който овладя инициативата от самото начало на двубоя. В 8-та минута Чепилов от Монтана опита удар от разстояние, но той бе спасен с вещина от Румен Попов. Само четири по-късно състезателите на новака в „А” група имаха нов шанс да отбележат попадение. Тогава нападателят на гостите Венци Иванов засече топката с глава след ъглов удар, но кълбото срещна страничния стълб на вратата на Попов.

Така дойде 20-ата минута, когато домакините изненадващо откриха резултата. Етов засече топката с глава след центриране от фаул и я прати зад гърба на Георгиев. Само 120 секунди по-късно „канарчетата” удвоиха преднината си, след като Васил Кочев вкара гол почти от страничната линия на терена. Нападателят стреля изненадващо от тъча, а Георгиев излезе неразчетено и кълбото се озова за втори път в мрежата му. След това попадение гостите от Монтана продължиха да се по-активният отбор на терена и в 29-ата минута Чепилов имаше възможност да намали, след като бе изведен очи в очи със стража на домакините, но шутът на бившия нападател на Динамо Киев бе изключително неточен и излезе в аут.

Играчите на Монтана все пак успяха да стигнат до попадение в 42-ата минута. Тогава Чепилов се реабилитира за пропуска си по-рано в двубоя. Младият стрелец успя да премине през трима бранители на домакините и с удар по тревата намали резултата – 1:2. В 46-ата минута гостите успяха да изравнят, след като Василев направи глупаво нарушение в наказателното си поле, а дузпата бе реализирана хладнокръвно от Венци Иванов. Това бе и последното интересно положение за първата част и почивката дойде при равенство 2:2.

Второто полувреме започна далеч по-спокойно от първото. Първата по-интересна ситуация в него дойде чак в 54-ата минута. Тогава нападателят на Монтана Венци Иванов потърси долния ляв ъгъл на Попов от пряк свободен удар, но шутът му бе избит в корнер от стража на „канарчетата”.

Така дойде 66-ата минута, когато резервата Мичев обърна мача за новаците от Монтана. Той стреля мощно в долния десен ъгъл на Попов и направи стража на домакините безпомощен – 3:2. В 77-ата минута „канарчетата” имаха възможност да изравнят, след като Благоев остана непокрит в наказателното поле на гостите, но ударът му премина високо над напречната греда. До края на двубоя домакините се опитаха да стигнат до равенството чрез хаотичен натиск, но той не доведе до нищо опасно пред вратата на монтанци.

Така новакът в "А" група Монтана записа първата си победа в българския елит, а Ботев продължи да затъва, както в шампионата, така и в проблемите си.