Младежите на България измъкнаха 1:1 срещу Румъния

Младежките национални отбори на България и Румъния завършиха при резултат 1:1 в контролна среща, която бе играна на стадиона в Каракал. Домакините бяха по активни през целия мач и логично първи откриха резултата с гол на Кингиовану. Той овладя центриране на Торйе, който бе отдясно отдясно и откри резултата в полза на домакините. В 9-ата минута на мача Чипев изравни резултата, след пряк свободен удар. В 84-ата минута Павел Виданов изведе отлично Апостолов, но нападателят не успя да отправи удар към вратата. Селекционерът Иван Колев пусна почти всичките си резерви Караджов, Сандански, Петаков, Стоев, Апостолов и Каранейчев. Единствено Гаджалов не се появи в игра.

Младежките национални отбори на България и Румъния завършиха при резултат 1:1 в контролна среща, която бе играна на стадиона в Каракал. Домакините бяха по активни през целия мач и логично първи откриха резултата с гол на Кингиовану. Той овладя центриране на Торйе, който бе отдясно отдясно и откри резултата в полза на домакините. В 9-ата минута на мача Чипев изравни резултата, след пряк свободен удар.

В минутите до края на полувремето домакините бяха по-активният тим и пропуснаха да вкарат още попадения на нашите. В 29-ата минута Русеску стреля силно, но топката не намери очeртанията на вратата на Кирев. Българските футболисти направиха едно безлично първо полувреме, като само късметът ги спаси от инкасиране на още голове, тъй като домакините владееха цялата инициатива през целия мач. През втората част на мача румънците отново владееха инициативата, но не се стигна до много чисти положения.

Румънците имаха отличен шанс да удвоят резултата в 72-ата минута, когато съдята отсъди фаул в близост до вратата на  българите, но Бигвалси изпрати топката в стената. Българският отбор не успя да покаже нужната съпротива през втората част и успя да измъкне слабия резултат.В 84-ата минута Павел Виданов изведе отлично Апостолов, но нападателят не успя да отправи удар към вратата. Селекционерът Иван Колев пусна почти всичките си резерви Караджов, Сандански, Петаков, Стоев, Апостолов и Каранейчев. Единствено Гаджалов не се появи в игра.

България: 12. Кирев 14. Филипов 4.Иванов - к 5. Генев 3. Виданов 7. Балтанов 16. Чипев 6. Дюлгеров 17. Цветанов 10. Г. Иванов 9. Курдов

Румъния: 1. Лунг 2. Барбуяну 6. Кортос 3. Барбу 4. Илие 8. Торже – к 10. Бигвасли 7. Йорга 11. Кингиовяну 14. Русеску 9. Радута.