3. Младежите до 16 години спечелиха третия си мач в Албена

Младежите до 16 години спечелиха третия си мач в Албена

Момчетата победиха с 1:0 Гибралтар

Юношеският национален отбор на България до 16 г. спечели по категоричен начин приятелския международен турнир под егидата на УЕФА в Албена, след като днес записа победа и в третия си двубой от надпреварата – 1:0 над Гибралтар. Така след успехите срещу Косово (2:0) и Северна Македония (1:0) в предишните два двубоя „лъвчетата“ финишираха с пълен актив и без допуснато попадение.

Макар че селекционерът Йордан Петков заложи на футболисти, които взеха по-малко участие в предходните сблъсъци, България имаше превъзходство през целия днешен двубой. Мартин Бойчев реализира единственото попадение в мача в 15-ата минута от дузпа, а през втората част Крум Стойчев пропусна да увеличи преднината ни, след като също получи право да изпълни наказателен удар.

Съставът на България: 12. Стефан Смъркалев (46 – 1. Атанас Кехайов), 3. Стоян Добрев, 6. Тханг Чунг Чан, 14. Павел Златанов, 21. Наско Янев, 7. Крум Стойчев, 11. Димитър Урумов (60 – 22. Владимир Драганов), 9. Марто Бойчев, 16. Кристиян Николаев, 18. Виктор Илиев, 20. Васил Каймаканов.

Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!