3. Миньор подхлъзна Славия с куриозен гол

Миньор подхлъзна Славия с куриозен гол

В наводнения Перник Миньор подхлъзна Славия в първата среща от 23-ия кръг на „А” група. "Чуковете" победиха с минималното 1:0 и запазиха надеждите си оставане в "А" група. Миньор започна много добре мача и не изпусна инициативата до самия му край. Славия пък записа четвърта поредна загуба, след добрия старт на пролетния дял. Румен Трифонов отбеляза единственото попадение в срещата, което бе и доста куриозно. Той се опита да центрира остро в наказателното поле на Славия, но топката придоби неочакван фалц и изненада вратаря Йордан Господинов.

Малко преди началото на мача над стадион „Миньор” се изсипа проливен дъжд, който максимално затрудни двата отбора. В огромни локви по терена домакините започнаха много добре двубоя, а удар на Христо Господинов мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата пазена от Йордан Господинов. В 15-ата минута Дениран Ортега получи топката в наказателното поле на „чуковете”, спря си я на гърди и стреля от 6 метра, но Чворович парира удара му. В ответната атака левият бек Румен Трифонов получи топката по лявото крило, стреля без да се бави от 30-ина метра и изненада задремалия Господинов. „Белите” отговориха с много опасен изстрел на Попара от 27 метра, който „облиза” левия страничен стълб на вратата на Миньор. До края на полувремето Янкович и Трифонов можеха да отбележат втори гол за своя отбор, но не бяха съсредоточени в завършващата фаза.

В началото на второто полувреме Крумов можеше да отбележи много красив гол, но Господинов със сетни усилия изби топката в корнер. В 53-ата минута младежкият национал Николай Дюлгеров стреля много силно от 25 метра, а топката срещна напречната греда и излезе в аут. Три минути по-късно бившият голмайстор на "Б" групите Боби Дичев не можа да се разпише от близко разстояние, а ударът му излезе в аут.

В 63-ата минута халфът на Славия Павле Попара стреля от воле, но ударът му намери горната гредата на Чворович. В края на мача Николай Дюлгеров бе близо до отбелязването на втори гол, но изстрелът му мина на сантиметри покрай вратата на Господинов.

След тази ценна победа Миньор събра 24 точки и се изкачи на 12-ото място в класирането. Славия пък остава на 7-ата позиция с 30 т.