3. Миньор обърна Сливен под Сините камъни с три гола в последните 20 минути

Миньор обърна Сливен под Сините камъни с три гола в последните 20 минути

Перничани с първа победа през пролетта, Сливен с първа загуба при Дуци Симонович

Миньор постигна първа победа през пролетта, след като обърна в Сливен местния отбор и нанесе първа загуба на тима при епизод 2 на ерата „Дуци Симонович”.

Така отборът на Тони Велков продължи хубавото си представяне, започнало през есента и прекрати мини серията от два мача без победа.

В прекрасното време на стадион „Хаджи Димитър” двата отбора се вкопчиха здраво в борба още от първите минути. Сливен бе по-добрият отбор през първото полувреме, а Миньор тотално надигра своя противник в последните 30 минути на мача, след като домакините странно започнаха да играят далеч по-зле. За капак на всичко в последните секунди вратарят Караманов изпусна топката от ръцете си и така тотално довърши своя тим.

Сливен започна добре мача. След няколко нелоши атаки още в 25-ата минута новото попълнение и единствен чужденец в отбора Адриано Миранда бе спънат в наказателното поле и реферът Радан Мирянов отсъди дузпа. Зад точката застана „Палача на Левски” Деян Христов, който с премерен удар в долния ляв ъгъл направи 1:0.

До края на първата част нямаше нови чисти положения за гол пред някоя от двете врати. Лошото и за двамата треньори обаче бе, че трябваше да направят по една принудителна смяна, след като капитанът на Сливен Миндев и Ивайло Цветков от Миньор се контузиха.

През втората част, Миньор имаше хубаво положение още в 55-ата минута, след като Витанов отправи страхотен изстрел, но Караманов спаси. Две минути след това Иванович на два пъти пропусна да изравни.

В 65-ата и 67-ата минути пък Сливен на два пъти пропусна да направи 2:0 след хубави изяви на преотстъпения Александър Тонев.

От там нататък дойдоха минутите на гостите. В 71-ата минута Пламен Крумов получи подаване на около 25 метра и със страхотен изстрел с външен фалц изравни.

В 84-ата минута пък сърбинът Иванович нахлу отдясно в наказателното поле и пусна много хубав пас на главата на неговия сънародник Делибашич, който направи 2:1 на празна врата, след като Караманов излезе неразчетено.

В даденото от рефера продължение Мартин Стоев стреля отдалеч след фаул, а Евгени Караманов изпусна куриозно топката за 1:3.

Така Миньор отново мина с 3 места напред в класирането и вече е 6-и, а Сливен заема 12-ата позиция.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза