Минимална, но шеста поредна победа за ЦСКА в шампионата (видео)

Гол на Станислав Костов осигури червен успех в Севлиево

ЦСКА спечели минимална, но ценна победа при гостуването си на Видима-Раковски. Гол на Станислав Костов през второто полувреме осигури 6-а поредна победа на „червените” в първенството, която с мач повече ги дърпа на 8 точки пред втория Черноморец и на 9 пред Лудогорец и Левски.

„Армейците” бяха подсилени от завърналите се след 3-месечни наказания заради допинг Тодор Янчев и Румен Трифонов, който трябваше да заменя контузения Адемар. Те изразиха своята подкрепа към заболелия от левкемия капитан на националния отбор Стилиян Петров.

ЦСКА изигра по-силно първо полувреме и по-слабо второ, особено след като поведе в резултата в 54-ата минута. Румен Трифонов обаче се представи на ниво и решително изби една топка в самия край, когато Самет Ашимов можеше да стреля пред наказателното поле. Видима пък се бори и игра колкото можа, но допусна 4-о поредно поражение и остана в зоната на изпадащите с актив от 13 точки, на 4 от Локо (Сф).

Мачът започна с много грешки в средата на терена. Видима не стоеше лошо срещу далеч по-именития си съперник и пробва да изненада гостите с няколко извеждащи подавания към Ангел Русев. Веднъж той излезе на добра позиция след грешка на Адемар, но стреля в аут. Постепенно ЦСКА пое инициативата. Тимът на Стойчо Младенов атакуваше главно по левия фланг чрез младия Карачанаков, докато двойката централни защитници в състава на Видима Самет Ашимов и Атанас Дреновички бяха непробиваеми.

В 16-ата минута твърдо влизане на Руслан Иванов контузи Адемар, който трябваше да напусне принудително за сметка на Румен Трифонов. Последният също се завърна в игра от декември насам, когато бе уличен в употреба на допинг.

В 33-ата минута удар на Паун мина близо до вратата, след като се отклони у защитник и заблуди вратаря Митев. В 39-ата минута отбраната на Видима не успя да изчисти добре една топка. Това позволи на Бандаловски да шутира от точката на дузпата, но уцели лошо топката и опасността премина.

Така дойде почивката, а с подновяването на играта ЦСКА пропусна най-чистото си положение. Костов и Мораеш комбинираха за сетен път пред наказателното поле, което този път разсече защитата на домакините. Бразилецът излезе очи в очи с вратаря и стреля, но Митев спаси, а при добавката Мораеш стреля над вратата.

При подобна акция в 54-ата минута резултатът бе открит. Галчев пусна вдясно за Мораеш, който стреля по диагонала. Митев спаси, но на добавката Костов скочи с глава и над него отбеляза за 1:0.

Голът успокои ЦСКА и червените понамалиха оборотите, въпреки че не се върнаха да пазят резултата. Активният Паун отправи фалцов шут в 71-ата минута, но домакините избиха.

Видима можеше да нанесе своя удар в 88-ата минута, когато защитникът Ашимов се озова на стрелкова позиция на линията на пеналта, но Румен Трифонов му попречи да шутира във вратата.